5 eksen cnc router

Müselles = Apartman bebelerinin bilmediği misket - cıncık - incik ( bilye ) oyunlarından biri - yere çizilen müselles ile oynanır ..

Kafanı daha da karıştırayım.
Bir müsellesin dahili zaviyelerinin cem'i kaç eder ?

Adam üşenmeden ispat olayınada girmiş...

... 5 eksen besikli ve tabla hareketli bi sistem icin post yazmak zormudur

Hangi Cam programını kullanacaksınız. Post Cam ile tümleşik bir olay. 5 eksen G-code almak için öncelikle takım yollarının 5 eksene uygun üretilmiş olması lazım. Kullandığınız yada kullanacağınız Cam programının muhtemelen bir 5 eksen Cam post'u vardır. Yazma işiyle uğraştırmaz.

@ramerturk Allah CC iyilik versin.

Osmanlının son zamanlarında bebe şebeye bile ulema maaşı bağlanır olmuş.
İşi bilenlerden biri böyle beşik kertmesi bir ulemaya sormuş :
Bir müsellesin dahili zaviyelerinin cemi kaç eder ? diye ..
Şöyle bir düşündükten sonra verilen cevap :
Müsellesine göre değişir .. olmuş.
Bilgece olmasa da tam siyasi bir cevap olmuş yani.

Aslında meşhur 180 ezberi " Euclidean geometry " ( Öklid geometrileri ) için geçerlidir.
Yani 3 noktanın ! sınırladığı "alanın" düzlem olması ile gerçekleşir ( minimum , 3 doğru bir alan sınırlayabilir - aynı doğru üzerinde olmayan 3 noktadan maksimum 3 farklı doğru geçebilir ( 2 nokta 1 doğru belirler ).
Eğri yüzeylerde mesela bir küre yüzeyinde 3 noktayı birleştiren en kısa yolların arasındaki açı aynen cevaptaki gibi :
Müsellesine göre değişir..

@Mahmut Erdoğan hocam neredesin ?
-------

Yani demek ki " ben hevesliyim 3-5 eksen yapcem " demeyle olmuyor , okuyup öğrenmek gerekiyor.
Ben 60 yaşımdayım ve hala okul öğrencisi gibi okuyorum ama bitmedi bitmedi..
Bu forumda yaklaşık 10 yıldır anlatıyorum , başka yazan anlatan arkadaşlar var sağ olsunlar ama bazıları anında , okudum ama bulamadım diyebiliyor.
Sadece bu forum mu bir sürü link verdik yol gösterdik belge verdik ... neyse ..

Musellesi biliriz kazim abi misket flan apartman bebesi dogamadik

Solidcam kullanicam ramertürk varmidir buna uygun post bilgin varmi ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…