555 sizce yeterince profesyonel mi?

555 aslında artık oyuncak yerine konuyor. yani tamam zamanında mühendislik camiasına epey hizmetleri bulunmuş ama gerek ısıl olarak gerekse gürültü karşısında tepkisi pek iyi değil. benim kullandığım karaköyde de bolca bulabileceğiniz TL494 (bu işlerle yıllarca uğraşan bir abimiz 1990 larda kullanmayı bıraktık ama delikanlı tümdevredir demişti) tümdevresi var kendisi 1KHz den 300KHz çıkmaktadır. Duty-cycle oranı çıkışların faz farkı yaratılmadan bağlanması ile %5-95 arasında değişebilmektedir. yapısında bulunan watlık dirençler sayesinde ısınmamaktadır. birde bildiğim gene karaköyde tonla bulabileceğiniz SG3525 entegresi var buda hemen hemen aynı özelliklerde ama deli ısınır. ama benim kaanatim lm6565 entegeresinden yana zero current modda çalışan nadide bir elemandır. bildiğim üzere büyük şirketlerde kullanılıyor. tümdevre quasi yapıda PWM üretiyor. yok efendim sen osilatör yapıcam diyorsan tek beslemeli yani diğer beslemesi toprakta olan OPAMPlar işini fazlasıyla görür. MHz mertebelerie kolaylıkla çıkarsın. ama ayrıyeten geribesleme PI kontrolör tasarlarsın (herhangi bir motor sürücü ya da kıyıcı için) . dostum benden şimdilik bu kadar aklıma gelirse yazarım )

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…