9 uclu cift devirli motor baglantisi

HAL

Üye
Merhaba
9uclu 700-1400 devirli motorum var.motor etiketini ve guc semasini buldum ama kumandada siralamayi bulamadim.yardimci olurmusunuz.

Ekli dosyalar

• IMG-20150310-WA0002.jpg
    326.3 KB · Görüntüleme: 132
  • IMG-20150310-WA0004.jpg
    261.4 KB · Görüntüleme: 154
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
sn HAL proje çok karıştırılmış.
motorunuz seri üçgen Düşük devir parellel yıldız Yüksek devir bağlantı yapılıp çalıştırılması gerekir.
bunu için motor sargı uçlarının bilinmesi gerekir .
sargı uçlarında etiketleme varmı.
motor kapagında bağlantı şeması varmı.
bizimle paylaşırsan yardımcı olmaya çalışırım.

Proje, ileri geri yön değişimli, yavaş hızlı motor baglantı şeması.Çift yönlümüçalıstıracaksınız, sadece tek yçndemi..

Cift devir ve ileri geri calistiracagim.ama hangi kontaktoru ne zaman cektirecegim bilemedim

Motor uclarinda ua va wa ub vb wb zxy klrmenslerine bagli motor kapaginda sema yok

iki devirli dahlender motorlar. 6 uc cıkarılır sabit momentde seriüçgen/ parelel yıdız bağlanır.
büyük güçdeki motorlar da 3 uc daha çıkarılır ve 9 uclu olur.
bu motorlar önce yıldız bağlanıp kalkış sağlanır sonra seri üçgen bağlanıp düşük devirde çalıştırılır.
yüksek devir çalıştırmak için de parellel yıldız baplanır.
örnek.

Tamam ama bana tarif edermisin benim guc semamda dusuk ve yuksek devir icin hangi kontaktorleri cektirecegim

Tamam ama bana tarif edermisin benim guc semamda dusuk ve yuksek devir icin hangi kontaktorleri cektirecegim
Bu projedeki çizimleri ve bağlantıları doğru kabul edersek kontaktör bobinleri üzerine yazdığım kırmızı
renkdeki rakalara göre aşağıdaki sralamaya göre çalışacağını düşünüyorum.

1 ile 3 kontaktör sağ tarafa çalışması üçgen bağlantı. düşük devir.
2 ile 3 kontaktör sol tarafa çalışması üçgen bağlantı.düşük devir.
yani motorun Ua, Va, Wa , ile Z, X, Y, uçlara gerilim verilecek. Ub, Vb, Wb, uçlar boş kalacak.
Bu durumda motor seri üçgen bağlanmış olur.

5, 3, 4, kontaktörler çalıştırılınca YY bağlantı olur yüksek devir çalışır.
bu durumda motorun Ub, Vb, Wb, uçlara gerilim verilir. Ua, Va, Wa, ve Z, X, Y, uçlar köprü yapılır.
Bu durumda motor pareller bağlanmış olur.
umarım yardımcı olmuşumdur.kolay gelsin ıyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

• IMG-20150310-WA0004.jpg
    270.7 KB · Görüntüleme: 112
Bende bu bilgiyi arıyordum. Teşekkür ederim paylaştığınız için.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…