acil acil yanan bozulan cihazlar

egypt

Üye
2 yil once
dop as57 ekran
k120master plc +analog+analog
6 adet altivar surucu
ups
ile bir sistem yaptim
ve 2 haftadir durmadan cihazlar yaniyor. 3 adet anolog cihazim
ups cihazi 3 adet altivar invertor degisik zamanlarda yandi butun aramalarima ragmen elektriksel bir sorun bulamadim
kesin olmamakla birlikde makinanin cikisinda antistatik onleyici bar var bu barin makina govdesine atlama yaptigini dusunuyorum acaba sebep bu olabilirmi
bir antistatik onleyici makinanin govdesine atlarsa cihazlara etkisi ne olabilir
bu konuda yardim rica ediyorum
sisteme yeni eklemeleri yapmaya cekiniyorum olayin tekrarlamasindan
antistatik cihazi yalitimi nasil olmalidir
makinaya nasil bir topraklama kullanilmali
bu konuyu baska bir yerde daha yazdim sanirim ama konuyu tekrar bulamadim
tekrardan dolayi kusuruma bakmayin diyeri silinebilir

acil yardima ihtiyacim var

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
bir cihaz neden yanar? devrelerin üzerinden geçen akıma dayanamamsından ups çıkışına bir fluke vr 117 takarak 1 hafta süre ile bir kayıt yapıp ona göre analiz yapmak daha sağlıklı olur düşüncesindeyim

kusura bakmayın multimetre ile voltage recorder nolarını karıştırdım fluke vr 1710

Bu arıza yıllar önce başımdan geçen bir deneyimi hatırlattı.motor sürücülerinin servet olduğu bir devirde bir motor sürücüsünü uygulamamız istendi bizde gittik 220voltu ölçtük sürücüyü monte ettik enerjiyi verdik ki sürücünün ekranı bir parıldadı, parıldayışı bir defa daha göremedik çıkardık sağına soluna baktık enerji verdik ıııh ses seda yok kaldırdık üreten firmanın fabrikasına götürdük evirdiler çevirdiler bu olmaz deyip gözümüzün önünde hurdaya attılar ve yenisini verdiler . bu sefer sağı solu kurcalıyoruz ki arızanın sebebini bulmaya çalışıyoruz .
Neyse bir tesadüf bir an sürücü girişine 380 volt geldiğini farkettik bunun nasıl olduğu kötü bir nötr irtibatı bir anlık gidince (Şebeke tarafı )yüksek watlı rezistanslara bağlı faz, nötr hattı üstünden sürücüye faz olarak geliyor sürücüye gelen fazla birleşince sonuç parıldama..... kolay gelsin

Statıkonleyıcı uzerınden dusunursek nasıl olur notur hattım vs saglam gozukuyor cunku

sayın uye cıhazların girisleri uygun gerilim degerinde varistor bağlamanızı vede mümkünse sigorta şeklindeki parafadurlardan alıp kullanmanızı öneriyorum

arkadaşım statik önleyiciler toprağa yüksek voltajı miliamper mertebesinde akıtarak çalışırlar. büyük ihtimalle topraklama da direnç yükselmiş olabilir. makina taopraklama sını toprak ölçüm cihazınla ölçmeni, 1 ohm un üzeri iyi değildir. gerekirse yeni bir topraklama kablosu veya topraklama yapabilirsin.kolay gelsin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…