Adalet mi bu şimdi :)

Özel bir elektrik dağıtım firmasında işletme sorumlusu(mühendisi) olarak görev yapmaktayım.... 3 hafta önce iş kur aracılığı ile Tedaş genel müdürlüğünün bir alımı için mülakata girdik. 3 kişilik alım için 6 kişi (kpss puanları ile) müracaat ettik... ve geçen hafta sonuçlar açıklandı ... 6 kişi içinde 2 tane işsiz arkadaş asil listeye alınmış ... benim gibi tedaş tecrübeli biri listeye yedek 3. olarak girmişim yani sonuncu olmuşum sövseler küfür etseler daha iyiydi artık torpilsiz mülakata girmemek gerektiğini çok acı bir şekilde öğrendim

AYIP BEA

İşsiz olana öncelik vermiş görünüyor...gayet doğal..

bence bosalan yer nasıl olsa dolar,ekmegi ekmekciye ver bir ekmekte üste ver derim.

abi işsiz olana öncelik verilecekse mülakat yapılıp bilgi ölçen soruların sorulmasının manası nedir ? """""bence bosalan yer nasıl olsa dolar,ekmegi ekmekciye ver bir ekmekte üste ver derim.""""" bu ne demek şimdi ???

[h=2]İşsiz olana öncelik vermiş görünüyor gayet doğal[/h]

Buzamanda iş bulabilmek için demekki işsiz olmak gerekiyor. Önce işinden ayrıl sonra iş ara.
Teknik bilgi değerini yitiriyor diyorum kimse umursamuyor.

BOŞVER BEA

kardesim kimin bilgisi yetenegi fazla ise onu alacaksın.yok bunun işi varmıs digerinin yokmus.işi olanı aldıgın zaman bosalan yeri zaten baska birileri dolduracaktır.diyelimki adam proföför bos kalmıyayım diye kel alaka bir ise girdi.şimdi bunun nasıl olsa işi var diye digerinimi alacaksın.hiç bilenle bilmeyen bir olurmu.ha diyebilirsinizki her iki kişide aynı bilgi seviyesinde o zaman belki işsiz olanı tercih edebilirsin.bence bu bile adaletli bir seçim degil.hiçkimsenin ötesine berisine bakmadan hakkaniyet neyse onu uygulamak zorundasın.
benim fikrim böyle.

akılları harman yapmışlar herkes bır akıl alsın demışler herkes kendı aklını almış burada yanlış anlaşılmasın mulakata gıren tecrubesız denılen kişi daha tecrubelı olmadığı ne malum kımse kımseyı kuçumsememelı benım fıkrım

şimdi mülakata giren kişi yeni mezunsa tecrübesizdir... okulda görülenlerle tecrübe olmazzzzzz...

size katılıyorum okulda tecrube oğretmezler elektrik elektronik muhendislıkte lab. teknisyenıydım bana kök sokturecek tecrubede öğrenciler gordumsizin tecrubenız yokmuş dıyebılırsınız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…