akü şok hakkında soru

jevix

Üye
selam arkadaşlar elimde bir adet bosch psr18 marka şarjlı matkap var alalı yaklaşık 2 yıl oldu aslında babam montaj işlerinde kullanıyor her neyse babam tek şarjla en fazla 1,5 saat çalışabildiğini söylüyor bende bi yerde duydum akülere şok yapılarak çalışma kapasiteleri artırılabiliyormuş diye yani sormak istediğim akülere böyle şok yapma gibi bi işlem varmı benim bunu yaptırmam doğrumu birde bu işlemin aküye bir zararı olurmu vede ben yapmak istersem nasıl yapabilirim bu konud bilgisi olan ustalarımın abilerimin kardeşlerimin yardımlarını bekliyorum saygılarımla

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
selamlar öncelikle, biliyorsundur aküler bitmeden şarj edilirse ömrü kısalır ölmüş yani şarj tutmayan akülere şok yapıldığını bende duydum ama ne derece ömrü uzar bilemem randıman vermiyor sanırım şayet akünüz ölmüş ise deneyin derim ama sağlam ise hiç deneme yazık olur sağlam aküyü bozarsın.

yok kardeş bendeki akü sağlam değil atmadan önce son kez bi şansımı deneyim dedim bide bu işlemi nasıl yapıyolar bilgin varmı acaba ben yapabilirmiyim
elektronik elektrik bilgim var

O oyuncağın aküsü Li-İon .
Şoklamayı unut...
Sadece akü fiatı 80TL civarı.
1,5 saat -kullanıma göre söylemek gereksede- normal.Zorlayarak yapılan işlemlerde süre normalde de düşer...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…