Akü bağlantısı hakkında

okan67kaan

Üye
4 Yaşında'ki oğlum için akülü motosiklet aldım akü 6v motorun arka kısımında 2 adet stop var bunları aküden kablo çekerek led ile aydınlatmak istiyorum öyle çok ışık vermesine gerek yok gece azda olsa ışık versin yeterli bu konuda yardımınıza ihtiyacım var.

Teşekkür Ederim....

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Yorumunuz için teşekkür ederim fakat motorun arkasında stop lambaları var zaten ben sadece içlerine 1 ad led koymak istiyorum

2 adet kirmizi led koyup birbirine paralel baglayin - ucu akunun eksi ucuna + ucunuda ana motorun + ucundan bi kablo getirerek araya 56 ohm direnc koyarak baglayin motor calisinca kirmizi isiklar yanicaktir

Yardım için çok teşekkürler.....Kusura bakmayın konuya yabancıyım alacağım led w değeri ne olmalı yada standartmıdır.Direnç 56 ohm alacağım fakat w olarak değeri varmı sadece 56 ohm belirtmem yeterlimi

Son düzenleme:
direnc degeri ohm dur led ler kirmizi olanlar 2 voltla calisir 6 volt olan aku voltajini 2 volta dusurup ledi calistirmak icin direnc kullaniyoruz ancak 2 ad led icin gecerli 56 ohm sayi artarsa deger degisir led lerin calisma voltajlari renklerine gore 2 voltla 3 volt arasi degisir kirmizi led ler 2 volt dur

Son düzenleme:
hotcehamber
Söylediğiniz gibi montajladım güzel oldu.Yardımınız için çok teşekkür ederim ...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…