Akıllı telefonlar duvarların arkasını görebilecek mi?

Görünüşe göre Süperman’in ışınları artık yalnızca ona özgü değil.

Texas Üniversitesi’nin araştırmasına göre, akıllı telefonlarımızın sayesinde ortalarda dolaşan birer Clark Kent olacağız.

Araştırmaya göre akıllı telefonlar, enerjinin ve her şiddette ışığın dalga boyunu ölçecek ve elektromanyetik bir spektrumda karakterize ederek çalışacak. Şu anda tüketicilerin kullanımına hazır değil. Mikrodalga ve kızılötesi ışınlar aracılığıyla cihazlar X ışınlarına benzer şekilde nesnelerin içine nüfuz edebilecek.

Böylece objelerin içini görebilen cihazları cebimizde taşıyor olacağız. Bu teknoloji yalnızca bir eğlence aracı olarak nesnelerin içini görmekte değil, tıpta X ışınlarının yerine de kullanılacak. İş dünyasında da pek çok alanda kullanılabilme potansiyeli taşıyor.

Araştırmacılar bu teknolojinin yaratacağı güvenlik sıkıntılarının ve endişelerin de farkında. Bu nedenle bir mesafe sınırlaması getirmek üzerinde duruyorlar.

Bu teknoloji hakkında ne düşünüyorsunuz? Akıllı telefonunuzla duvarların içini görmek ister miydiniz?

Kaynak: Frasb

bu telefonlar encok gözetlemeyi seven arkadaslar için güzel olmuş

Bir sınırlama getirmeleri mantıklı olur hakikaten.

Ne gidebilirse gidicek teknoloji, sınırları sonuna kadar zorluyacaktır. Güzel bir şey bence.

Sizde bunu gerçekmi zannettiniz bu uygulama yıllardır symbian telefonlarda var gerçekle alakası yok sadece görsel efekt çok güldüm

nekadar teknolojı ılerlese okadarda insanlar bılınçlı oluyor eskıden kımın aklına gelırdı akıllı telefonlar tum konuşmalarımızı kayıt edecek ama yenı nesıl telefonlar bır aylık belkı daha fazla bakmadımkonuştuğum tum arkadaşlarımın konuşma seslerını kayıt etmış telefonum telefondan yapılan anlaşma sözleşmeler artık tarıh oldu yok demedım söz vermedım deme şansın yok anında konuşulan tum konular çıkıyor meydana gsm telefonlar ılk çıktığında arıyan numara gorunmuyordu veya gızlıyordu abuk sabuk teklıfler konuşmalar oluyordu hanım duymasın benım bır dişi sapığım vardı zor kurtuldum elınden sonradan oğrendım afedersınız seks mafyasıymış gozune kestırdıklerı erkeklerı arayıp yoldan çıkarıp parasını soyuşluyorlarmış 15 gun benımle uğraştı kapatıyorum başka telefon numarasından arıyor allahtan hanıma yakalanmadan kurtuldum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…