Alan Seçimi

kevinkevin

Üye
Herkese iyi günler. Sorum spesifik bir soru doğru yere mi açtım bilmiyorum. Bu yıl üniversitem bitti ve otomasyon ya da elektronik alanında işe girmeye çalışacağım. Uzun dönem staj yaptığım yer bir otomasyon firması ve orada devam etmem de teklif edildi. Fakat sektördeki maaşları, iş bulma imkanını bilmiyorum.Staj yaptığım yer az kişinin çalıştığı lokal bir firmaydı dolayısıyla maaş, iş bulma imkanları gibi şeyleri pek öğrenemedim. Zaten bildiğiniz üzere gerçek yaşamda kimse kimseye ne kadar maaş aldığını söylemiyor. Tabiki hiçbir iş sadece parası için yapılmaz fakat emek ve kazanılan paranın doğru orantılı olması gerektiğini düşünüyorum. Otomasyon alanında maaşlar, tecrübe arttıkça kazanılan değer konularında sektörden kişiler yazıp bir yol gösterirse sevinirim

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
tecrubesiz bir muhendisin otomasyon firmasina girmesi zor , girdiginde de maas beklentin olmasin , cunku o firmada ogrenecegin teknik bilgiler otomasyon yazilimlari gercekten cok degerli ve kolay bir sekilde elde edecegin tecrube degil, o yuzden bir otomasyon firmasina girdigin en az ilk 3 yil yuksek maas beklentin olmasin, sadece ogrenmeye odaklan , zaten daha sonrasi maasinda kariyerinde ivmelenecek. ben ilk meslege basladigimda yuksek maas almak icin insaat sektorunden basladim ama 8 yilin sonunda ciddi anlamda teknik bilgilere sahip olamadim, daha sonra otomasyon firmasina girdim, detayli teknik bilgilerin oldugu ve gercek muhendisligin bu alanda yapildigini gordum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…