ALARKO SERADENS Premiks Tam Yoğuşmalı Kombi su eksiltme

korkmaz_design

Yönetici
Yönetici
Yönetici
arkadaşlar alarko'nun seradens premiks tam yoğuşmalı kombim var dükkanda yeni takıldı kombiden memmunum ama bir sıkıntım var hafta da bir nerdeyse kombiye su basıyorum basıç göstergesi 1,5a kadar basıp bırakıyorum ama bir hafa içinde gene aynı sorunla karşılaşıyorum su eksiliyor ve kombi duruyo yoğuşmalıda böle bir durum olurmu (kombilerden anlamam)

dükkanın zemin katı 200m[SUP]2[/SUP] tesisatta kaçak yok

bu sorunu nasıl çözeriz ?

Tesisatta kaçak yok diyorsun ama açıkta olmayan borularında kaçak olabilir. Bi tesisatçı getirip kontrol ettireblirsin.

Tesisatınızdaki su kaçağını haldır haldır akan su olarak algılıyorsanız yanılırsınız.Eğer tesisat boruları dıştan çekili ise ;Tesisatınızın en az bir yerinde normal bakışınızla göremeyeceğiniz bir çatlak veya eklenti yerinde kaynak hatası var.Kombiniz çalışmıyorken yani su soğuk iken su basıncını 3-3,5 bar seviyesine getirin.Biraz (yarım saat kadar) bekleyin ve havlu kağıt-peçete-tuvalet kağıdı gibi su damlacığını hemen belli eden bir şeyi ek yerleri ile borular üzerine deydirerek gezdirin.Büyük ihtimalle problemli yeri bulursunuz.Peteklerdeki hava çıkarma vidalarınında iyi sıkıldığının kontrol edildiğini varsayıyorum.
Çoğu zaman o küçük delik veya çatlaktan sıcak su çok ince sisleme şeklinde çıkıp ısıdan dolayı buharlaşıp görülmüyor.Eğer tesisat sıva altı yapılmış ise bulmak daha zor ve bir süre sonra tekrar kırma işleminde kalınıyor.Madem yeni yapıldı,fazla uzatmadan tesisatı yapanı çağırın.İlerleyen zamanda sizden fazladan tadilat ücreti talep etmesin.

Kombiye su takviyesi yaptığımız vana çok az miktarda suyu tesisata geri kaçırabiliyor.yeni olmasına rağmen butür sorunlar yaşanıyor. Önce PANDOMİM kardeşimizin önerilerini değerlendirin,su kaçağı çıkmazsa yetkili servisi çağırıp paylaştıklarımı değerlendirin.tesisatın susuz kalmaması için lütfen dikkat edin.kolaygelsin..

Forum istatistikleri

Konular
129,311
Kullanıcılar
451,758
Son üye
sefaaa41

Yeni konular

Geri