Alinik Mobil Vactra No:2 ( 2-3lt )

gumush

Üye
Merhaba ,
Makinamda kullanmak uzere bu yagdan almak istiyorum. Piyasada 16lt'si yaklasik olarak 200tl satiliyor. Kucuk hacimlerde satisi yok. Aklima forumda kullanan arkadaslardan kucuk miktarda satin almak geldi ,sanirim en mantiklisi bu olacak.

Eger olmaz ise o zaman ortak almak icin arkadas ariyorum.

Anlayisiniz icin tesekkur ederim. ( konunun yeri tam olarak burasi olmayabilir ondan emin degilim )

Kim dedi sana illa bu yağ diye ?

Aslinda illla o yag diye bir sey yok. genelde edindigim izlenim iyi oldugu yonundeydi. Farkli marka ayni islev ve az miktarda satisi olan baska bir yagda olabilir.

Dünden beri yağ araştırıyorum. Bir Allah'ın kulu da çıkıp dememiş ki arkadaş şu marka yağ kızak arabalarında kullanılır diye. Birisi de geyik yapmış tereyağ sür diye.

Şimdi kafamıza göre lityum bazlı bir gres alacağız anlaşılan.

..geyik yapmış tereyağ sür diye..

Doğru söylemiş.
Yani tek kusuru olabilir biraz asidiktir ama yağlama yapar kuru kuruya olmasından evladır.
Aynı şekilde zeytinyağıda iş görür.
Hatta mesela kılavuz çekerken kullanın farkı görün.
Gres benzeri alternatif istersen kuyruk yağı kullanabilirsin ama köfteciler yüzünden fiyatları neredeyse et fiyatları .

Forumu ararsan ne tür yağ ne şekilde kullanılır ne markadır , yazılar bulabilirsin.
O yazılar geyik olsun diye yazılmadı !

Aman yarabbi. Sen daha geyikmişsin. Yaşına göre hem de.

Bundan şunu anlıyorum. Burada bir şey sadece bir kez yazılır. Yazıldıktan sonra "Biz geçtik onları, sen ara bul, başının çaresine bak" işkencesi yapıyorsun anlaşılan.

Dediğin "ara bul" işini zaten yaptım. Önerdiğin tek bir gres bulabildim. O da şu:
SKF System 24 Tek Nokta Yağlayıcılar | Teknogres Merkezi Yağlama Sistemleri

Sır gibi sakladığın gres eğer bu değilse ya forumun arama motoru doğru çalışmıyordur ya da ben ne diye arayacağımı bilmiyorum.

Doğru söylemiş.
Yani tek kusuru olabilir biraz asidiktir ama yağlama yapar kuru kuruya olmasından evladır.
Aynı şekilde zeytinyağıda iş görür.
Hatta mesela kılavuz çekerken kullanın farkı görün.
Gres benzeri alternatif istersen kuyruk yağı kullanabilirsin ama köfteciler yüzünden fiyatları neredeyse et fiyatları .

Forumu ararsan ne tür yağ ne şekilde kullanılır ne markadır , yazılar bulabilirsin.
O yazılar geyik olsun diye yazılmadı !

Bakma ve görmek farklı kavramlardır anlamak ise bambaşka.

Sordun hayır dedim başka bir şey sordun cevap bile vermedim , anlarsın umdum ama heyhat.

Rulman gresi diye anahtar kelimeyi verdim marka vermedim ki hepside olur.
Paslı jeton kullanan olabilir ve her yerde bulunabiliyor diye skf rulman gresi dedim ama hala ısrarla ..

Biz burada reklam ve artistlik için yazmıyoruz.
Gariban kendi yağıyla kendi kavrulan bir şeyler yapmaya çalışan arkadaşlarımızla bildiklerimizi paylaşıyoruz.

Bana yardım etmek hep erdemdir diye öğrettiler.

"Hangi gres?" gibi basit bir soruya bile "kendin ara bul, biz onları geyik olsun diye yazmadık" cevabını verecek kadar bile yardım etmeye mecali kalmamış olman çok üzücü. Senin için tabii. Ömrünün son zamanlarını ukalalık etmekle harcıyorsun. Bunlar benim senin hakkındaki şahsi fikirlerim.

"kendin ara bul, biz onları geyik olsun diye yazmadık" yazacağına "SKF'nin şu gresi" diye yazsaydın daha az efor sarfetmiş olurdun. Ayrıca bu konuda yardım bekleyen 2 kişiye de yardım etmiş olacaktın ki bu treni çoktan kaçırdın.

Saygısızlık etmek istemiyorum bu yüzden bu kadarıyla yetiniyorum. Sen de muhtemelen egona yediremeyip yazdıklarımı sileceksin. Sorumun cevabını alamadığım için bana her türlüsü uyar.

Forum istatistikleri

Konular
129,463
Kullanıcılar
452,021
Son üye
Abdullahziyansiz

Yeni konular

Geri