ALTERNATÖR ARIZASI

demirsamet

Üye
merhaba arkadaşlar.deutz motorla çalıştırdığımız bir iş makinamız var.üzerinde max. 28 A dayanabilen pvg bobinleri bulunmakta.alternatör 30V çıkış verdiğinden sistem tehlikeye girmekte.benim istediğim bu çıkış voltajını 24 V da sabitlemek.nasıl bir çihaz kullanabilirim.teşekkürler

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
yanlış anlamadıysam bu bir şarj alternatörü
eğer öyleyse
köprü diot dan sonra 27VDC olur ihtimalle akülerin 24 VDC (İki adet 12VDC) dir şarj için uygun olan gerilim 27VDC olmalıdır. sistemini tehlikeye sokacak başka bir durum vardır. akü bozulmuş kısa devre olmuş vs..
eğer böyleyse 24VDC ile sabitlersen akü ler yeterli voltaj olmadığı için şarj olmayacaktır.

evet şarz alternatörü. benim kumanda panoma gelen voltajı sabitlemek istiyorum .yani regülator gibi.dc voltajın yüsek gemesi hidrolik valfleri tehlikeye sokuyor.teşekkürler

Kolay 24 volt sabitlici tak valflere oradan dagitim yap kac amper olacaksa ozel yaptiracaksin sorun cikmaz

Normal şartlarda 24 Volt alternatör çıkışı 28 Volt civarıdır.(Akü şarjı için) Ancak sorun sonradan oluştuysa alternatör üzerindeki konjektör adı verilen parçanın değişmesi gerekir.

evet şarz alternatörü. benim kumanda panoma gelen voltajı sabitlemek istiyorum .yani regülator gibi.dc voltajın yüsek gemesi hidrolik valfleri tehlikeye sokuyor.teşekkürler

belki zarara sokuyordur ama bunu üreten firma buna göre tolerans koymustur.ben ce sen kolay yoldan çözüm bulma yerine mutlaka servise götür derim.çift akünün şarz voltajı 27.2 volttur.üreten firma bunu mutlaka düşünmüştür.siz servise baktırın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…