Alternatör kömürleri (fırçaları) aşınma süresi

hersey_m

Usta Üye
Merhaba,
Bir arkadaşıma rüzgar santrali yapacam inşallah öyle fazla bir beklentisi 100 W bile yetecekmiş ona neyse,
bende bir araba alternatörü var onun rotoruna mıknatıs falan yerleştirmek yerine ikaz akımı vererek kullanmak istiyorum fazla uğraşmamak için ancak bu kömürler kafamı karıştırıyor kömürler çok çabuk yıpranırmı ayrıca kömürlerin temas ettiği bakır yüzüklerde aşınıyormuş. Kömür ve bakır yüzükler için aşağı yukarı değiştirme süresi ne olabilir bu konuda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Teşekkürler.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
kömür ve kolletör orijinal halinde yıllarca dayanır.ona baskı yapan yay aksamı aşırı baskı yapmamalı.yani elekrikten değilde mekanik sürtme yıpratır.orijinal malzeme kullanmanı tavsiye ediyorum

zaten yilda bir bile degisse cok sikinti olmaz ama ayda bir falan yipranirsa sikintili olurdu tesekkur ediyorum cevabiniz icin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…