altivar 11 yavaşlama swici koymak istiyorum

yunusx

Katılımcı Üye
telemacaniq altivar 11 serisi invertöre yavaşlama swici koymak istiyorum swicin okuduğu kısımda motor yavaşlamalı bunun için LI3 girişi kullanıldığınıda biliyorum fakat bağlantısının nasıl yapıldığı bilmiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim (invertörden LI3 le ilgili bölümünde hz ayarı yapılması gerekiyor ona göre yavaşlayacak birde no kontak kullanmalıyım galiba)

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
arkadasım dediğin inverteri daha önce kullanmadım ama programlı hız kullanabilirsin swich gördüğü sürece ayarlı frekansta

merhabalar

+24 ucu ile LI1 ve LI3 ucunu kısa devre ederseniz. ileri yönde sabit devir veya +24 ucu ile LI2 ve LI3 ucunu kısa devre ederseniz motor ters yönde sabit devirde dönecektir.

Arkadaşım ben bu tür bir uygulama uzun zaman önce bagladım su an hatırladıklarım bu iş icin I3potans tanıtıp 1 adet röle ile potans seri baglayacaksın yavaslama siwici gördüğünde röle cekecek ve potan üzerinden ayarladıgın hızı görecektir o zaman olacaktır kolay gelsin

aliht ' Alıntı:
Arkadaşım ben bu tür bir uygulama uzun zaman önce bagladım su an hatırladıklarım bu iş icin I3potans tanıtıp 1 adet röle ile potans seri baglayacaksın yavaslama siwici gördüğünde röle cekecek ve potan üzerinden ayarladıgın hızı görecektir o zaman olacaktır kolay gelsin

atv11 de buna gerek yok 24 v ile lı3 kısa devre edersen ikinci hıza girebilrsin bu arada ikinci hızın ayar yeri ok tuşlarıyla sp2 bulunup oradan hangi frekans isteniryorsa onu ayarlanmalı

arkadaşım sivicin bir ucuna + diger ucunada hangi inputu kullanacaksan o ucu takacaksın ve o inputu programsal olarak uygun bir şekilde programlıyacaksın o giriş aktif oldugu zaman programda ayarladıgın hız ne ise o hıza gelecektir.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
129,222
Kullanıcılar
451,590
Son üye
Culha

Yeni konular

Geri