Ampul Karşılaştırması

akarsu

Üye
Led ampül ile tasarruflu ampülün karşilastırılmasında hangısı daha avantajlı ve tasarruflu.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
LED ampul daha tasarruflu ve pahalı...

Peki tasarruf ampül gibi zararları varmı?

hocam elektrik ile çalışan her alıcının belli bir ELF salgısı vardır zararlı olmayan teknoloji yoktur bana sorarsanız tasarrufl ampul maddi acıdan her daim avantajlıdır led e göre

Var, CRI -Color Rendering Index / Renk Geri Verimi- düşük ledleri evde yada çalışılan ortamda kullanmak zararlıdır...

Bende sizin gibi düşünüyorum belki hiç olmazsa zararı yoktur dıye kullanılabılırmı dıye arastırıyordum.
hocam elektrik ile çalışan her alıcının belli bir ELF salgısı vardır zararlı olmayan teknoloji yoktur bana sorarsanız tasarrufl ampul maddi acıdan her daim avantajlıdır led e göre

Her daim dediğinda ispatlayabiliyor olman gerekli, yerine göre avantajlı diyelim...

Bende sizin gibi düşünüyorum belki hiç olmazsa zararı yoktur dıye kullanılabılırmı dıye arastırıyordum.
bu benim şahsi kanaatimdir kimseyi bağlamaz fakat ben led aydınlatma tercih etmiyorum tasarruf ampulünden alacağınız 20w lık bir aydınlatma gücüne ödeyeceğiniz rakam ile aynı gücü alabilmek için led e ödeyeceğiniz rakamın arasında dağlar kadar fark var
bu farkın elektrik faturasından kapanacağını savunanlar olabilir belki fakat şöyle bir mantık kurmak gerekli
1 tasarruf ampulü ortalama 8000 saat şalışsa (kalite ye göre) ve fiyat farkı neredeyse aynı güçteki ampullere göre led tasarruf ampulünden 7 kat daha pahallı bir malzeme
buda demek oluyorki led in hiç patlamadan 8000*7=56000 saat çalışması gereklidir
günlük ortalama 6 saat çalıştığını varsayarsak
56000/6=9333,33 gün
9333/365 =25,57 yıl

25 yıl hiç patlamadan çalışırsa eğer tasarruflu ampulden daha verimli ve kazançlıdır diyebilirim herkese
SAYGILAR

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…