Ampul Karşılaştırması

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
mesela 20w tasarruflu ampül kaç watt led ampülle eşit oluyor. hesabı cok sevıyorsunuz dıye soruyorum

mesela 20w tasarruflu ampül kaç watt led ampülle eşit oluyor. hesabı cok sevıyorsunuz dıye soruyorum
tasarruf ampulü= 1 watt başına 57,6 lümen aydınlık verir
led ampul = 1 watt başına 52 lümen verir
bu birimlere göre istediğiniz şekilde istediğiniz güçte lümen hesabı yapabilirsiniz

cok teşekkürler güzel açıklamıssın ben hıc arastırma yapmadıgım ıcın leddın watt basına daha fazla ısık verecegını dusunuyordum. ama daha az ısık verıyormus. bu şekilde led ampul almanın hiç bir karı avantajı yok.

tasarruf ampulü= 1 watt başına 57,6 lümen aydınlık verir
led ampul = 1 watt başına 52 lümen verir
bu birimlere göre istediğiniz şekilde istediğiniz güçte lümen hesabı yapabilirsiniz

LED watt başına 52 lümen değerini 3-4 sene önce veriyordu, şuan alınabilen efektif değerler rahatlıkla 110-115 lm/watt, katalog değerleri için konuşursak bir kaç gün önce lanse edilen Philips Luxeon 3535L 165 lm/watt ile piyasaya sunuldu daha bugün toplantıda görüştüm Philips İtalya'dan mühendisler ile...
Bir şeyi formüle ederken iyi araştırmak gerekli... Ayrıca normal floresan bile 8000 saat çalışmazken iş hesaba gelince kompak yapıdaki tasarruflu ampüle 8000 saat çalışır demek garip olmuş... Netice itibarı ile hesap feci havada... Kullanıp kullanmamak kişisel tercihtir ancak hesap kitap yaparken ayağı yere basan lm/watt, lm/maliyet ve amortisman hesapları yapmak gerekli...

165 lümen/w ampulün fiyatınıda söyleseydiniz keske
ve tasarruf ampullerinin ömür miad larınıarastırmanı tavsiye ederim mesela osram markasına bakabilirsin

Son düzenleme:
Yaptıgım bir inşaatın salonunu led spot 10W holunu ise tasarruflu ampul ile duz spot koydum ve sonucunda ısıkları gordugumdee led normal spota gore nerdeyse 2 kat ısık yapıyordu. Ama bunun led ampülde de gecerlımı bılemıyorumm. 10W led spota 55 TL odemıslerdı. eger ampulunde fıyatı bu kadar pahalıysa hıc bır karı yok bence.

hocam en kaliteli tasarruf ampulü fiyatı 23watt için PHİLİPS : 7 TL OSRAM: 7 TL
23 watt tasarruf ampulü 10 watt ledden daha fazla ışık verir
Bakın ışık diyorum tasarruf ampulü ışığı datıtır fakat led veya power led ampuller ışığı dağıtmadan verir nokta aydınlık için kullanılır
daha cok büyük mağazalarda önemli ürünlerin teşhir lerinde power led ampül ile aydınlatma yapılır
SAYGILAR

Tasarruflu ampulu spotun ıcıne koyunca led ampul gıbı ısık yapıyor zati birde 23w tasarruflu ampulun yarısı kadar enerjı harcıyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…