ANA KART TAMİRİNDEN SONRA

diskoteka

Üye
Merhabalar arkadaşlar sizlere bir sorum olacaktır . benim bilgisayırımın anakartında 11 adet kondasatör değiştirdim ve sonra tekrardan taktım bütün malzemeleri yerine ve kasa calıştı ama ekran görüntüsü gelmiyor.ekran kartı calışıyor başak bilgisayarda denedim kasayı actıgımda kasanın bütün aksamları calışmaktadır ekran kartının fanı bile calışmaktadır ama ekran görüntüsü gelmemektedir sizce bunun sebebi ne olabilir . taktıgım kondansatörler den olabilir mi? veya kısa devremi var yada kısa devre olsa anakart calışırmıydı. bu konuda bilgisi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum sebebi ne olabilir.

fanın dönmesi anakartın çalıştığı anlamına gelmez. harici ekran kartı mı var? o/b ekran kartı mı var?

sn. Bursa'nın dediği gibi harici ekran kartı (doğrusu; dahili, onboard ekran kartı) varsa ona takıp deneyin birde biosu sıfırlayın (bios pilini ters takıp 10 saniye bekleyin sonra düz takın) biostanda olabilir lehim yaparken bios bilgileri değişebiliyor belki ekran kartını yok saymıştır ... ekran kartını çıkarın pinlerini silin

kolay gelsin

dediğini bios pilini cıkartıp taktım ama gene olmadı bios gitmiştir diyorlar bios nasıl geri gelebilir bu konuda bilginiz var ise paylaşabilirmisiniz.

şimdi arkadaşım fanların dönmesi anakartın çalıştığı anlamına gelmez. eğer o/b ekran kartı varsa ve sen her iki ekran kartına da deneme yapıp ikisinde de sonuç alamadıysan anakartın çalışmıyor demektir.

peki bios gitmiş olabilirmi ben genede lehim yaptığım parçaları tekrardan kontrol edeyim bir daha deneyeyim en iyisi

monitörünü bir onboarda takıp dene ekran geliyormu gelmiyormu biostan ekran ayarları var onları yapman gerekiyor harici ekrana geçiş için bios karışmış gibi geldi ama hiç görüntü gelmiiyorsa ekran kartının yuvasınıda bir bak ekran kartın başka pcde(harici ekran kartıysa) çalışıyorsa anakartta demekki hala problem var bu konuda anakart tamirinden anlayan arkadaşlar yardımcı olabilirler sanırım

bios kolay kolay arızalanmaz. zaten fiziksel bir hasar oluşup bios arızalanan kadar bir çok malzeme arızalanmış olur. ama sen bios pilini çıkarıp uçları kısadevre edip bir müddet sonra tekrar deneme yapabilirsin. hem o/b kartı hem de harici ekran kartı ile denersin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…