Antika Radyonun ne kadarı orjinal !

ATAŞ Mühendislik

Profesyonel Üye
Bu gün gezerken rastladım; satıcı 15000TL ye satıyormuş, 10 adet satmış , demesine göre Almanya' da yapılıyormuş, sesi bana lambalı gibi gelmedi, üstadlarımızın düşüncelerini öğrenebilir miyim ? Üzerinde 3D tuşu dahi var !​

Son düzenleme:
flood yapmış gibi olacağım ama kesinlikle çakma bir radyo. hele o içini görmeden asla inanmam. sağdaki göz o tatlı yeşili almazsa ve içindeki lambalılar tatlı tatlı kızarmazsa gerçek değildir. benim kullandığımda uzun dalgaya geçen tuş basılı kalmazdı, yanına kibrit çöpü sıkıştırırdım ve orada klasik müzik dinlerdim. replika olanlarda nostaljik görüntüden başka bir işe yaramaz.

Ses konusuna değinilmiş.
LW-MW-SW yayınlar var mı hala? Eski model pilli bir radyom var ve aktif yayın olmadığı için radyoyu kullanamıyorum. (Ya da benim burada sinyaller çok zayıf) Radyo sağlam.
Dinleyecek uygun yayın bulamazsanız, radyo "orjinal lambalı" dahi olsa görselden öteye gidemeyecektir.

Uzun Dalga (LW) Ankara Radyosu kapandı, orta dalga ve kısa dalgada yayınlar var ancak iyi bir anten ve toprak bağlantısına ihtiyaç var

Uzun Dalga (LW) Ankara Radyosu kapandı, orta dalga ve kısa dalgada yayınlar var ancak iyi bir anten ve toprak bağlantısına ihtiyaç var

Bulunduğum yerde hiçbir yayını alamıyorum. Biraz gezerek denemek lazım öyleyse.
Peki pilli radyonun mevcut teleskopik anteni nasıl iyileştirilebilir? Radyo bu tipte.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…