Aparman içinde kapı üzerindeki harici sirenler...

utasdemir

Üye
Merhaba Arkadaşlar,

Merak ettiğim birşey var: Apartman merdiven boşluğunda kapının hemen üzerine yerleştirilen harici sirenler görüyorum. Gayet erişilebilecek bölgelere yerleştirilmişler. Bu sireler devre dışı bırakılamaz mı? Bana pek güvenli gelmedi ama bilindik markaların sirenini görünce bi sorayım dedim. İyi geceler...

bazı ürünleri silikonla sirenini kapata biliyorlar kent gb ürünlerin ama pronetin kullandığı sabotaj özelliği var o sirene dokunduğu anda haber alma çağrı merkezine sinyal düşer artı bir harici sirende evin içinde olduğu için hiç bi sorun olmaz sistem çalışmaya devam eder o dışarıda gördüğünüz siren sadece caydırıcılık amaçlıdır

bilginize eğer sistem kurdurmayı düşünüyorsanız ben yardımcı olabilirim

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sistemi bağlayan ustanın profesyonelliğine göre değişir iş incelediğim çoğu sistemde siren sabotaj bağlanmamış olarak bulmaktayım o yüzden en güvenlisi çift sirenli sistemlerdir.

bazı ürünleri silikonla sirenini kapata biliyorlar kent gb ürünlerin ama pronetin kullandığı sabotaj özelliği var o sirene dokunduğu anda haber alma çağrı merkezine sinyal düşer artı bir harici sirende evin içinde olduğu için hiç bi sorun olmaz sistem çalışmaya devam eder o dışarıda gördüğünüz siren sadece caydırıcılık amaçlıdır

Sabotaj algılama pronete özgü bir sistem değildir,her sirende sabotaj vardı önemli olan montaJ yapan kişinin doğru dürüst montaj yapmış olması gereklidir.
Ayrıca Hiç Bir harici siren dokununca çalmaz :) siren sabotaj gördüğünde ALARM KONTROL MERKEZLERİNİ arayabilmesi için müşterinin bu hizmete üye olarak para ödemesi gerekmektedir....

Cevaplar için çok teşekkürler.
@sertacbalcik: Şikayetvar.com daki şikayetlerden sonra Pronet gibi bir çözümü kullanmanın çok mantıklı oladığını düşünüyorum.
@paradoxical : Sabotaj bağlantısından kastınız kapak açılmasında tetiklenen switcht mi?
Çift siren derken ikiside aktif olacak şekilde bir kurulumdan mı bahsediyorsunuz? Yoksa sahte sirenli bir çözümden mi? İkisi de aktif olduğu zaman beslemede sıkıntı olabilir mi?
@fedora: Teşekkürler.

Forum istatistikleri

Konular
128,880
Kullanıcılar
451,015
Son üye
alperen uğur

Yeni konular

Geri