arçelik 4020 klima sorunu

arkadaşlar elimde bir klima var sahibini ve beni delirtti .. :/
bu klima kapasitör patlatmış değiştirdim ve çalışmaya başladı şimdi ise klima bir süre çalışıp tekrar duruyo kendi kafasına göre bir çalışıp duruyo iç ünitede sorun görünmüyor fan çalışıyor .motor akımı ünitede 5.2 benim ölçümünü aldıım 4.2 acaba motor sargıları yanmış olabilirmi. yardımcı olabilirseniz sevinirim..

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
evet kompresör bir süre çalışıyor soğutma yapıyor sonra duruyor.iç ünitede sorun yok

yardımlar için teşekkürler sensör benimde aklıma takıldı ama en büyük sorun iç ünitenin etrafını alçıpan tavan yaptırmış ünite kımıldamıyor filitre kapağı bile yarım açılıyor. etrafının açılacağını duyunca sahibi mıkırdandı bende başka servise bak dedim :):):)

Kompresör durduğunda dış ünite fanı duruyormuydu..

Duruyor ise iç ünite sensörü durmuyor ise kompresör sargıları aşırı ısınıp termik açıyorda olabilir.. ama geçmiş olsun başka servise devretmişsiniz..

Forum istatistikleri

Konular
129,279
Kullanıcılar
451,705
Son üye
dmzkn

Yeni konular

Geri