Arçelik Split Klima Problemi?

Sper heat soyleyebilirsen kesin komp yanma sebebini söyleye bilirim (evaparasyon ısısı - kompressor emiş ısısı)

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Sper heat soyleyebilirsen kesin komp yanma sebebini söyleye bilirim (evaparasyon ısısı - kompressor emiş ısısı)

Ben kompresörün yanma sebebini değil de, yanmış olma ihtimalini merak ediyorum. Gelen servis, bir pense ve bir kontrol kalemi ile buna kanaat getirdi. Dış ünitenin olduğu yere çıkmak da mesele, kendim uğraşamıyorum. Servis, kompresörün arızalı olduğu kannatine, neye dayanarak varmış olabilir, onu merak ediyorum.
Ve diyelim ki, yandı. Yandıysa, ben size süperheat değerini nasıl söyleyebilirim ki? Kompresör yanıksa, ne eveparasyon kalır, ne emiş ısısı

şimdi tabi kontrol kalemi penseyle bu işler olmaz. iyice kontrol edilip gözlemlenmesi lazım.tamam bazı arızaları kulakla dinleyerek veyada klimanın calışmasına ters düşen olayları gözlemleyerek buluruz ama yinede ölçümlemek gerekir.yanlış anlamayın yıllardır bizbunu yaşadık ,biri gitmiş kompresör demiş ölceriz bakarız dört yollu cıkar,bir servis gider bakarız başka şey cıkar.onun için mustafa bey iyi bir servis bulub tam emin olmak gerek.bugün bir 24000 btu kompresör 1,200 tl kompresör diye söküp alıyorlar 50 tl ye halledip getiriyorlar yazık.BELKİDE TIKANIKLIK vardır sistemde gaz sirkülasyonu rahat olmaz soğutma yapamaz cihaz ve sıkışır kompresör termik acar bidahada zor calışır

dış ünite fanı dönmüyor veya yavaş dönüyor olabilr veya kondanser tıkalı olabilir dış üniteye Bakım yap derim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…