AR 5282 NF buzdolabı üst soğutuyor Alt kısım soğutmuyor.

Alt bölme sensörü lazım oldu kardeş. Düzensiz ölçüm yapiyor

Alt bölme sensörü lazım oldu kardeş. Düzensiz ölçüm yapiyor
Alt bölmenin neresinde neresinde veya fotoğrafını atarmısın
Alt bölmenin neresinde neresinde veya fotoğrafını atarmısın
telefonum 535 6206637 buradan mesaj atarsan akşam ilgilenirim.

Arçelik 5282 nf buzdolabını hurdacıya vermeden önce elektronik kartını ,üst bölüm fan motorunu ve alt bölüm lambasını söktüm.Bunlar sağlam parçalar.Forumda aynı seri buzdolabının arızasıyla ilgilenen ve bendeki parçası arızalı olduğunu tespit edenlere ücretsiz (alıcı kargo ödemeli ) verebilirim.Yedek bulunsun diye istemeyin gerçek ihtiyacı olan arkadaşlarımıza verebilelim.Foruma çok bakmıyorum.Yukarıda numaram var oradan ulaşabilirsiniz.

Arkadaşlar ayni buzdolabı bende de var soğutucu bölmesi sıcaklığı sürekli olarak 9 gösteriyor bir de dodurucu bölmesinin sıcaklığıni kaça ayarlarsam ayarlayım sürekli min ışığı yanıyor, buzluk kısmı zor donduruyor bir bardak su bile üç dört saatte ancak dondu sebep ne olabilir

Aynı dertten muzdarip birisi olarak sizinle bütün test verilerimiz aynı ve aynı işlemleri ben de yaptım. Sonuçta vardığım izlenme göre sorun şu... Belirlli bir 8 kompresör çalışma saatinde (8-10 saat gibi) bir eritme ısıtıcısı devreye girmesi gerekli ama sağlam olan ısıtıcılar devreye girmiyor, bu süreyi ölçen timer veya ısıtıcıya yol veren röle arızalı ama ben harici bir timer (zaman rölesi) bulamadım, karta entegre olduğunu düşünüyorum artık.

Dolabın üzerindeki karttaki switche basarak test moduna giriyorum, fan ve defrost ısıtıcıyı test kısmında çalıştırıyorum ve 10dk boyunca fan ile filan ısıtıcılar çalışıyor, bu süreç sonunda buzu çözdüğünde dolap normale dönüyor. Belli bir süre sonra da tekrar buzlanma oluştuğunda aynı işlemleri yine yapıyorum. Neredeyse 1 yıldır günde 1 kez karttki switche basarak manuel eritme yaptırıyorum

Bu 5282 modelde harici bir zaman rölesi (timer) kullanılıyor mu, varsa dolabın neresinde, yoksa elektronik kartta mı?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…