Arcelik ch 05 ariza kodu ve çözümü

Caracuzu

Üye
Arkadaslar herkese iyi aksamlar. Bende arcelik 12065 y model inverter klima var. Bir gece uyandim ki enerji yok. Sigortasi atmis. Sigortasini kaldirdim gene enerji yok. Evin sigortasi da atmis. Onu da kaldirdim ch 05 hatasi verdi. Tekrar sigorta attirdi. Servisi aradim. Kart yanmistir degicek dediler ve 325 tl maliyet cikardilar. internette arastirdim kart fiyatlari 50 ile 100 tl arasi. Kendim tamir etmeyi planliyorum ama ic unite mi dis unite karti mi bilemedim. Yardimlarinizi bekliyorum. Saygilar.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Dış ünitede kart yok, bilgin tecrüben yoksa yapacakların masrafın artmasına neden olur!

Ch 05 hatasi haberlesme hatasidir. Ic unite kartinda yanik kokusu yada her hangi bir direnc patlamasi varmi? Sigortayi kaldirdiginizda ic unite fani donupdemi sigorta artiriyor. Fan motoru dc fandir siyah beyaz 35 kohm sari siyah 230 kohmdur. Dis unite baglanti kablo kontrol ediniz. Dis unite kartindaki yesil ve kirmizi ledler yaniyormu.? Yanmiyorsa sol kosede porselen sigorta vardir onda sıkıntı olabilir. Dis unite fan motorunun olcumu ic unite fan motoru ile aynidir. Dis fan sikişiksa verebilir. Bu kontrol sonunda di kartinda ariza olabilir

Forum istatistikleri

Konular
129,432
Kullanıcılar
451,984
Son üye
Gandalf The Grey

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri