Ares PCB dxf uzantısının G kodunu elde etme programı

tekosis

Üye
Selamün aleyküm arkadaşlar. Bölümümüzde bir adet A4 ebatlarında pcb işleyen bir pcb cnc makinemiz var. G kodunu üretmek için aresten aldığım dxf uzantılı dosyayı kullanmak istiyorum. bu işi artcam programı ile denedim ama verim alamadım. BMP dosyasından alırken sıkıntı olmuyor ama iş smd içerikli hassas devrelere gelince karışıyor. bundan dolayı vektörel dosyaları g koduna çeviren program arayışındayım. fikirlerinizi bekliyorum.

Artcam den ne şartlarda hangi şartlarda verim alamadın ?

arkadaşlar soruyu yazdım sonrasında bakamadım. cevaplar için hepinize teşekkür ediyorum. verilen cevaplara istinaden araştırma yapacağım. @KAYSERİ hocam şu şekilde bir sıkıntı yaşıyorum. aresteki çalışmamı dxf formatında export edip artcam da açıyorum ama çalışma ekranının gelmesi aşırı zaman alıyor. bu sanırım programı düzgün kuramamamla ilgili yoksa bilgisayarımın donanımı ile ilgili sıkıntı çıkacağını sanmıyorum. ayrıca boyutlandırmada da sıkıntı var areste aldığım 100dpi çözünürlük yeterli gelmiyor, çözünürlük artınca da çalışma ekranından taşıyor vs. vs. dediğim gibi bunlar büyük ihtimalle benim hatamdan kaynaklanıyor. şimdilik artcam den soğudum daha pratik çözümler arıyorum.

Forum istatistikleri

Konular
129,069
Kullanıcılar
451,347
Son üye
mrosleon

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri