ariston av 102 arıza

furkano

Üye
slmlar herkese arıston av 102 tk çamasır makınasının hemen sol alt kısmındakı kart uzerındekı bı transıstor yanık yanı bacak ları erımış orta bacak sadece devreyle temas halınde sımdı onu degıştırdıkten sonra tekrar program atmaya gerek varmı yada program atabılmek ıcın yardımcı olabılecek arkadaşlar arıyorum ha bu arada transıstoru degıştikten sonra kapı kıtlıyor ama kapı lambası ve devır ayar dugmesı sureklı yanıp sönüyor ve bu arada sureklı pompa yapıyor sızce transistörmu yoksa programmmı acıl cevep veren olursa sevınırım şimdiden teşekkürler

Bahsettigin malzeme triyak'tır , patlamış malzemeyi orjinali ile degiştirin .Yanıp sönen lambalar hatanın halen kartta oldugunu bildirir devre esemli dirençlidir.U6 işlemcisinin sol üstünde 1.2 kohm direnci kontrol edin açık devre ise işlemci degiştirin .
Kapı kilidini degiştirin
Pompayı kontrol edin

Resetleyin tekrar calıştırın !
Aynı veya farklı arıza kodu verirse bildir

Son düzenleme:
ali abicim pompa sağlam kapı kilidini değiştik artık yapacak bır seyımı z kalmadı çünkü zannetmıyorum buralarda hiç bı ALLAH ın kulu senın kadar anlasın bu işlerden buyuk Bİ ıhtımal size gondrecem kartı bakalım hele nasıl olcek çünku servıse sordum ikiyüze yakın fıyat cektı artı rulman falan degısınce külfete bınıyo abi yinede çok teşekkürler ALLAH senden razı olsun bu bilgileri paylaştıgın ıçın emegıne deger katsın inşaALLAH

ali abi yanan parçanın üzerndeki yazan değerler şunlara okunduğu kadarıyla
MAC 97AB TAM OKUNMAMAKLA BERABER YA 516 YADA 316 bu kadar

Dedıgim gibi mac 97 triyak yanan parcada kapı kilit kontrolü.kartı bana kargola sana yardımcı olayım .

Ariston AV102 Ç,makinası kapıyı kilitliyor ve öylece bekliyor.hiç çalışmıyor.ne kurutma ne yıkama hiç birşey yapmıyor.yıkama lambası yanık şekilde bekliyor..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…