arkadaşlar bilgimi yoksa tecrübemi önemlidir sizce?

Bilmediğin birşeyi yapma.Tecrübe=HATA,bulma veya düzeltmedir.Önemli olan kişinin kendi hatalarından çok başkalarının hatalarını bulup düzeltmesidir.

Tepkiler: S7
Tombik bey yeterli açıklamayı detaylarıyla vermiş.Bunu üstüne birşey söylemeye gerek yok sanırım.

Bilgi ve tecrubenin yanında, etikette çok önemli bu memlkette

*Teorisiz tecrübe dümeni olmayan gemiye benzer,nerede duracağı belli olmaz.Da VİNCİ

*Pratiksiz teori kör,Teorisiz pratik tehlikelidir...

Arkadaş haklı.

Bir işi biri gösterir ezbere yaparsın ama tecrübe olmaz sana. Ne zaman ki öğrenmeye başladın kendini geliştirdin işte o zmanda adam akıllı tecrübe kazanırsın )

bende bır yorum yazayım bilgi kesınlıkle olmalı bilgisi olmıyan tecrube sahıbı olabılırmı bana sorarsanız olamaz tecrubenın olduğu harman bılgıden oluşur bılgı yoksa tecrubede olmaz muhendisi bılgılı dıyorsanız türkiyede 100 aşkin universite var muhendislerımız nerede peki

bilgi olmassa tecrübe bir yerde tıkanır yani bilgi şart

Bu konu daha önce tartışılmıştı...

Tecrübe hayatta yediğimiz kazıkların toplamı ile olur dersek.Elektrikten bilgi olmadan bir kazık yersek ikincisine zamanımız olmayabilir.Bana göre Elektrik gibi içinde ölüm tehlikesini barındıran mesleklerde BİLGİ ön plandadır.

yazın çok güzel olmuş.Ülkemizdeki mühendis teknisyen usta ve işci arasındaki ilişkinin irdelendiği bir forum açılsa iyi olur.Bu arada deneyim ve görüşlerimizi paylaşır kendimizi birbirimizi tanırız
selamlar

bence bilgi sonra tecrübe çünkü bugün dışarda ilk okul ustaları ohm kanunu bilmezken bizler üniversitelerde bunun daha ilerisi dersler görüyoruz yani biz mezun olduktan sonra dışarıda her halukarda kendimizi geliştirebiliriz ama dışarıdaki usta bu bilgileri dışarıda öğrenemez ben bilgi sonra tecrübe diyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…