Arkadaşlar bir sorum olacak

Optik sensörler ilgili iki adet optik sensör ile start stop nasıl yapabilirim rica etsem yardım edebilirmisiniz

ekteki şekildeki gibi sensörleri bağla işin hallolur.

Ekli dosyalar

• OPTK.pdf
    92.1 KB · Görüntüleme: 30
Yok ustam birsey anlamadım şimdi benim takıldığım yer ikinci sensör.
İlk sensörü başlıyorum role start veriyor ilk kapalı kontagından cıkıyorum ikinci rolenin hangi ucuna girip cıkacak biraz açıklayıcı olsaydı sevinirim

kardeş sensörlerin calışma pirensibi şöyledir sensör algılamak istenen çisimi algıladığı anda boş tayken açık olan kontagını kapatır bunla start verile bilir normalde boştayken kapalı kontagınıda cismi algıladıgı zaman açar gelelim senin olayına sensör 2 kaplısından fazını gecir cıkışını sensör 1 rin acık kontagından gecir ve rölenin bobin ucuna bala bukadar 1 sensör algıladıgı zaman rölen ceker 2 sensörün algıladıgı zaman rölen bırakır senaryo bu ne yapacagına göre bu sisten cok farklı şekiller dede yapıla bilir bizden fikir yapmak senden.

Şimdi okey tesekkür pekala birsey daha Danışayım iki sensör ile bizim tesisatları kullandığımız vaviyen sistemi olurmu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…