arkadaşlar jeneratör alacagım ama hiç bilgim yok lütfen yardım edin

yaratik_

Üye
herkese selamlar. küçük ölçekli çiftlikte kullanılmak üzere jeneratör alacagım ama isteklerime hangi tip jeneratörün cevap verecegini bilemedigimden hemen satıcıya gitmek istemedim.
Alacagım jeneratörün gücü ne kadar olmalı? dizel mi yoksa benzinliyi mi tercih etmeliyim?

Çalıstırmak istedigim donanımlar;

35-40 adet ev tipi tasarruflu ampul (20W veya 40W oluyor galiba) ,
10 adet 100 Watt lık topak ampul,
7 adet belediyelerin sokak aydınatmasında kullandıkları sokak lambası,
2 adet 0.75 kW lık süt sağım makinası
2 adet televizyon
2 adet uydu recever i
2 adet buzdolabı
1 adet laptop
ve bunların yanında arasıra çalıstırılacak küçük ev aletleri vs.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Jeneratör sürekli devrede mi olacak yoksa Şebeke var mı? Bu jeneratörün continious (sürekli devrede) yada standby (gerektiğinde) olması konusunda bilgi verecek. 15-20 kVA bir jeneratör yeter görünüyor bu yükler için, bu güçlerde dizel varmıdır bilmiyorum..Kışın dışarıda kalacaksa jeneratör ve dış ortam -10 altına iniyorsa benzinli tercih edersen mazot donması derdin olmaz ayrıca. Benzinli jeneratörün yakıt masrafı daha fazla olacaktır söylemeye gerek yok zaten..

herkese selamlar. küçük ölçekli çiftlikte kullanılmak üzere jeneratör alacagım ama isteklerime hangi tip jeneratörün cevap verecegini bilemedigimden hemen satıcıya gitmek istemedim.
Alacagım jeneratörün gücü ne kadar olmalı? dizel mi yoksa benzinliyi mi tercih etmeliyim?

Çalıstırmak istedigim donanımlar;

35-40 adet ev tipi tasarruflu ampul (20W veya 40W oluyor galiba) ,
10 adet 100 Watt lık topak ampul,
7 adet belediyelerin sokak aydınatmasında kullandıkları sokak lambası,
2 adet 0.75 kW lık süt sağım makinası
2 adet televizyon
2 adet uydu recever i
2 adet buzdolabı
1 adet laptop
ve bunların yanında arasıra çalıstırılacak küçük ev aletleri vs.

Çin malı, ucuz düşünüyorsanız, düşünmeyin, yerli 2. el alın.(Çinden kasıt, alternatörü ve motoru çin olmasın, başınız çok ağrır)
Eger ortam soğuk olacaksa hava soğutmalı 20-25 Kva-D108 veya Z108 model pancar motorlu, (2. elde düşünebilirsiniz) bir jeneratör uygun olur.
Yada Tumosan motorlu(sıfır veya 2.el)( 20-30 Kva bir jeneratör alın, ilerde ihtiyaçlarınız artabilir veya satmak isterseniz güzel fiyatlara geri verebilirsiniz)

yaklaşık ihtiyacınız stand by 15-20 Kva civarlarında olur tahminim.
saygılar

hocam 15 kva jeneratör alacaksın senin işini her türlü görür
ben sana marka sölemiyim sakın çin malı alma
15 kva deutz motorlu yağ soğutuculu olanlar var onlar süper 1500 devir üstelik
perkins in 15 kvası çok şirin küçük 1500 devir iyi makine
ondan sonra lister peter motorlu alabilirsin oda iyidir
bunların ikinci elini bulursan 1. el almana gerek yok okadar parayı boşa verme
çin malı alacam diyorsan benden fiyat al :) ama işe yaramaz malzeme 1960 ların yang dong teknolojisi türkiyeye çör çöp ne varsa sokuyorlar ben şahsen para vermem :)

e adama sorarlar sen neden sayıyon birader?
e cahil tüketici yüzünden şurda şu kadar burda bu kadar şu şu fiyata verdi tanınmış tüm markalarınki aynı motor aynı alternatör bakırmı aliminyummu allah bilir
herkes bir isim takmış ama aslı 1960 yang dong :) istersen bendede var :)

neticede sana 15 kva cici temiz bir makine lazım ha neden 15 dizeller 15 ten başladığı için
kolay gelsin hayırlı alışverişler olsun

Bu konuyla ilgili olarak profesyonel bir jeneratör firmasından destek almanız gerekir. Avrupa dahil birçok ülkede hizmet veren FG Wilson Jeneratör isimli firmadan faydalanabilirsiniz. Her türlü güç için de profesyonel hesaplama ve önerilerde bulunabilirler.

slm ben 0,55 kwa lık bir süt makinası çalıştıracağım ama nekadarlık nasıl bir jeneratör almalıyım acaba bir yardımcı olabilirmisiniz ( kaçlık jeneratör benim işimi görür acaba )

metroda 3.5 kw benzinli otomatık jeneratorler var 400 tl den başlıyor iple çalışanını tavsiye etmem otomatık olanı al senın çekeceğın guç un uç katı enerjı verır yuksek watlı alırsan yakıtta zararın olur

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
129,222
Kullanıcılar
451,589
Son üye
hakkibostanci

Yeni konular

Geri