artcam

Kesinlikle katılıyorum, Aspire varken Artcam ile oynaşmak boşa zaman kaybıdır... Bazen Artcam dosyaları kayıt ederken donup kalabilir ve bu o dosyayla son görüşmeniz olabilir. Bi kaç sefer deneme yapmak için rolyef yapmıştım sonra dosyayı bir daha açamadı meret. Dahada Artcam le işim olmadı ogünden beri...

Benim artcam ile sıkıntılarımdan ilki, 4 saat uğraşıyı kaydetmemesi oldu; tamam ben de kusurluyum sonuç olarak (orj. olmadığından). Ama aynı sonucu orj. kullanan arkadaşların da yaşayınca biraz soğudum. İkinci sıkıntım ise, kayıt yaptığım dosyayı (sürüm numarası aynı olmasına rağmen) açamaması :/ Hani derler ya, en kısa yol bildiğin yoldur diye..ben biraz o kafadayım galiba.

Artcam i özellikle kalıp sektöründe yıllardır kullanan yüzlercesi var. En sıkıntısız olanı 2008 SP5. Gerisi maalesef yalan oluyor. Artcam 2013 itibariyle modül modül satılmaya başlandı. Vectric için yorum yapamam kullanılmıyor bizde.

Baz fiyatı 150$, sonra katlanarak 6500$ a kadar cıkıyor.
Type3 ise full 7500$.

Bizim sektörden Artcam örnekleri;

https://www.facebook.com/hocalar.aksesuar.7/photos

Nereden alıntı yaptığımızı da yazalım. Hocalar Aksesuar' ın ellerine sağlık. Bu arada bu çizimlerin bazıları kalemle çizilmiştir.

..Vectric için yorum ..

Gerek yok zaten .
Vectric bitti , alphacam satın aldı ve artık ona ekli kuruluyor.
Bir müddet sonra ek olarak bile gözükeceğini sanmıyorum.

Bu tip programların piyasa bulabilmesi ancak ekonomik olmaları ile başlıyor.
450 dolar ile başlayan vectric ler artcam fiyatına çıkmıştı.

Artcam gibi programların kalıp sektöründe ki , ancak 2.5 eksen kabartma gibi olanları için , yer bulabilmeleri ise catia solidworks mastercam gibilerin çokkilodolar olmalarındandır.
Yoksa o programlarla aşık atabildiklerinden değil.
Bir diğer faktör ülke bazında bulunabilen eğitim notları ve dağıtıcının çalışmaları.
Mesela solidworks özellikle öğrenci düzeyinde yaptığı çalışmaların sonucunu fazlası ile alanlardandır.
Ara sıra çin forumlarında dolaşırken özellikle cnc imalatçılarının makine ile verdikleri programlara rastlıyorum.
Öyle gb filan değil "aciip" donanımda istemiyor.
Ama konusundaki beklentiyi tam olarak karşılıyor.
Fiyatlarıda 300-500 dolar.

Takı sektöründe örnek videolardan dolayı rhineceros çok kullanılıyor .
Son zamanlarda ise laser tarayıcılarla daha bir uyumlu programlar tercih ediliyor.

Bizim gibi garibanlar için o an ki işimizi hangisi ile görebilirsek "en kıral" program o .
En az tıkla kodları verip makineyi çalıştırabilen programın üstüne program yok , ta ki işi öğrenene kadar...

Örnekler çok güzel.
Bunların kalıpları avatar daki makine ile mi yapıldı ?

arkadaşlar artcam eğitim notları ile ilgili linkler çalışmıyor. hangi linklerden bu notlara ulaşabilirim

Kardeşim bilgisayar açılır iken f8 e bas cek windows seçenekleri açılır(güvenli mod vs.) oradan sertifika onaylama ile ilgili bir seçenek çıkar karşına onun seç ve başlat pcyi eger cracgi dogru yaptıysanız virtual key diye bir donanım yükler. Bu şekilde çalıştırabildim ancak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…