Asansörcü Mühendisler Yardımm!!

Merhaba ben bi asansör firmasına yeni girdim. yeni mezun ee müh. yim. Size sorum şu burda tek müh benim ve kamyon yüklemeden depo düzenlemeye kadar tüm angsrya işleri bana yaptırmaya kalkıyorlar. sizce bu durum işin doğası mı yoksa bu adamlar beni mi kandırıyor lütfen bilenlerin yardımlarını bekliyorum...

Keşke işin doğası diyebilseydim

dostum bak bızler muhendıs olabılmek ıcın gece gunduz sınavlar zor derslerı atlatarak muhendıs oluyoruz kımse bıze al dıploma demıyor
sen hıç bır yerde doktorun hastane supurdugunu gordun mu herkes ısını yapmalı eger sen muhendıslıgını yapmaz her ısı yaparsan muhendıs kelımesıne bıraz hakaret etmıs olursun sahsı kaneatım ...
mehmet

doğru söylüosun üstadım şahsen ben bir mühendişin ben varken kablajla uğraştığını gördümmü bırakmasını rica ediyorum herkez yapması gereken işe yönelmeli daha iyi bi iş yeri arasan fena olmaz bence yeni mezun olman hamallık yapman gerektiği manasına gelmez

teşekür edrim cvplarınız için... Ben bu şirketin ilk mühendisiyim adamlar mühendise nasıl davranacaklarını bilmiyorlar. işe gireli daha 1 hafta oldu. bi konuşup durumu izah edecem olmazsa naapalım artık kamyon yükleyecek halim yok ya

tabi de dostum dogru bir karar olur senın için hayırlı işler..

kardeşim her yeni mühendis bunun gibi firmalardan geçerler. sana tavsiyem en kısa zamanda yeni bi iş araman. askerliğini yapmadıysan askere gidene kadar takıl derim ya da imzadan imzaya git. asansör firmaları genelde emekli mühendislerin ve yeni mezun mühendislerin yeridir. zaten fazla para vermezler. muhtemelen senin çalıştığın yerde bir de emekli makine mühendisi vardır.

yen mezun bir mühendis bırakın asansör firmasını nerede işe başlarsa başlasın ufak tefek işlerle başlar. tüm işletmenin doğası böyledir. çok ciddi olarak söylüyorum ben bile ilk önceleri 70 li yılların eski ruhsatlarını bilgisayara geçirmekle işe başlamıştım. zamanla işletmeyi öğrenirsin ortamı çevreyi koklarsın. bir asansör firmasında elektrik mühendisi isen yapacağın çok iş var aslında zamanla o işlere el atacaksın. biz belediye olarak asansör ruhsatı alınırken asansör elektrik uygulama projesinin elektrik mühendisi tarafından hazırlanması ve imza edilmesini istiyoruz. ilave olarak belediye olarak ihale usülü ile yaptırdığımız işlerde asansör ruhsatlandırılırken firmanın mühendislerinin inşaat mahalinde hazır bulunmasını istiyoruz.
kolay gelsin.

teşekürler herkese konuştum ama tavır değişmedi bende istifa ettim başka bişeyleree bakacam artık napalım..

Milletin gazına gelip neden ayrılırsınki güzel kardeşim? Yaşınız daha 21 hayat tecrübeniz yok denecek kadar azdır,İlk tecrübeleri böyle yerlerde ögrenmek varken elinize geçen fırsatı neden kullanmazsınki?Unutmayınki tecrübe yenilen kazıkların bileşkesidir.
Yinede hakkınızda hayırlısı olsun. Hayatta veya işte başarılı olmak için egonuzu yenin,o sizi yenerse hiçbir şey olamazsınız.
Kolay gele

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…