Asenkron Motorlar

Motor kataloglarında nominal çalışma frekansının nekadar üzerine çıkabileceğiniz konusunda bilgiler vardır.Belirlenen bu frekans değeri motorun hem mekanik hem de elektrik yönünden hızının sınırlandırılması gerektiğini gösterir. 50 hz motor uzun süreler için hiç bir zaman 100 hz de çalıştırılmamalıdır.Bunun yerine bir yüksek devir motor seçilmelidir.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.

arkadaşlar 100 HZ ile hangi motoru çalıştırıyorsunuz kaç kutuplu gücü kac kw
ve hang işte çalıştırıyorsunuz. motor etiketini yazarsanız bizde bilgi ediniriz.

arkadaşlar benim konuda uzman arkadaşlardan ricam var.elimde 220v ac 50 hz küçük bir motor var . motorun devrini yükseltmem gerekiyor.torkun düşmesi önemli değil.edindiğim bilgiye göre frekansı yükseltirsem devir yükselir.motrun devrini 30 a veya olabiliyor ise 45 devire yükseltmek istiyorum.Ancak devre şemasını bir türlü bulamadım.Bir kaç arkadaş frekası yükselterek devri yükseltiğini söylemiş .elinde devre şeması olan arkadaşlar gönderebilir mi ? şimdiden tesekkürler

Motorun kaç devir ?

İlla frekansla oynamana gerek yok redüktör veya kasnak kullanarakta devir sayısını arttırabilirsin. Örneğin kasnakla arttırmak istersen motor miline koyacağın kasnak çapından daha küçük olanını karşıya korşun bu oran kadar torkun düşer devrin artar...

Not: Tork düşmesi önemli değil dediğin için yapabilirsin bunu...

Terminal uç gerilimi boşta V=880sin(628t) volt olan 4 kutuplu bir senkron generatörü 220volt/50hz lik şebekeye paralel bağlamak için neler yapılması gerekir?
yardımcı olursanız sevinirim saygılar...

s.a arkadaşlar 1 fazlı asenkron motorun sürekli çalışma güç ve kumanda devre şemaları lazım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…