Astronomik Zaman Rölesini Ay Ay Ayarlamak

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Hayır hayır, evin bahçesindeki çimler sulanacak. Hepsi bu kadar. Endüstriyel bir beklenti değil.
güzel insan, şimdi ben sesli düşüneyim, sen beni ister döv, ister söv, bir de kafana basan tarafları varsa al kullan...
bir evin bahçesindeki çimleri sulamak içi astronomik zaman rölesi, 12 ay, yazın sabah akşam, kışı akşamdan akşama, buraya kadar attığın taş kurbağaları ürkütmedi. şimdi ev var ev vaaaar, bahçede çim var, bahçede çimmmm var. gibi gibi uzun uzun sorgulanacak kriterler var. siz dert etmeyin cep telefonundan kontrol edilen sistemler var. benim şahsen tanıdığım iki şirket (kişi, boss) var. siz isteyin gidip konuşayım hangisi işinize gelirse uygulamayı sistemi kurdurun yada kurun. yahu biz balıklardan yumurta alabilmek için yılın 6 ayı hayvanlara (anaç/damızlık balıklara) kışı yaşatıyorduk. suyun 2 derecelik artışı yumurtaya girmesine sebep oluyordu. siz çim sulayacaksınız, güneş 5 dakika geç doğsa ne olur? sonra doğsa ne olur? şu kriterleri biraz kuralına uygun olarak daraltsak. kaç M2? kaç dönüm gibi. yaşayanlar kaç ay burada, bu çimleri kırpan amca var mı? bir de böyle bir sıkıntı var değil mi?
şimdi hadi gel bodrum'a diyeceğim, çim sahalar gör, golf sahasından, villasına kadar kaç yıldızlı otellerden, sitelere kadar gözün gönlün çim görsün. bir de bu işlerde uzmanlaşmış peyzaj mimarlar var. (bahçevan) hatta o arkadaşlardan tanıdıklarım bile var.
tüm bu kriterlere göre veri tabanımızı biraz ufaltalım, sulama sistemimizi anlatalım, doğru uygulanabilir cevaplar gelsin.
sesli düşünmekten vaz geçeceğim yakında...

Son düzenleme:
Rahatını sevenlerin sistemi .
Toprak nem sensörlü modül . ( nemi alğlama ve ne kadar su verilecek )
Yağmur ve kar yağışı olacak zamanlar olacak .

Ventil . ( su yolunu açma )
Zaman rölesi . ( sulamanın bitkiye en yararlı yapılacağı zamanın ayarı )

PARADAN HABER VER ( SİSTEMLER ÇOK )

Kolay gelsin Sağlıcakla ...

Son düzenleme:
Soruyu soran arkadaş, bahçe sahibi değil. İş ona gelmiş oda danışdı.

Soruyu soran arkadaş don biçmiş ( düşünüyorum )
Entes kullanacağız, Evet dtr -10t için
(
Bu ürün cihazla istenilen sistemin yapılacak kararını kim vermiş )

İstenilen sistem bu ürünle ( Entes dtr -10t ) olmaz denmiş .
Bizlerde iyi kötü bilği veriyoruz .

Soruyu soran bahçe sahibi veya işi yapacak kişi olarak ne fark eder .
Yol paraya çıkıyor . ( bu iş ya yapılacak yada yapılmayacak )

Kolay Gelsin Sağlıcakla .

Soruyu soran arkadaş, bahçe sahibi değil. İş ona gelmiş oda danışdı.
değerli ustam, farkındayım, farkında olmasına da, konu sahibi soruyu, soru gibi sormuyor ki. ne var bilmemek utanılacak bir şey değil ki. elbette sorup fikir alacak. ama soruyu bol verili sorsa, neler yapılabileceğini öğrense, daha güzel kazançlar sağlasa fena mı olur. biz burada para istemiyoruz ki. senin, benim, forumdaki diğer arkadaşların verdiği bilgi ve yardımla birileri evine ekmek götürdüyse ne mutlu bizlere. kim benim verdiğim bilgiden, para kazandıysa, evine ekmek götürdüyse. helal hoş olsun, öğrendikleriyle de daha çok kazansın. bir işin oluru vardır, olmazı vardır. olurunun da onlarca yolu vardır.
biraz kaba kaçacak ama ben soruyorum
"bana bir karı lazım ama bu gece lazım" sorusuna kaç tane alternatif çözüm oluşturulur? kaç tane cevap yazılır?

Baştan yazılması gerekenler...Ağzından kerpetenle laf almak...Bu konu yüzünden dün çarpıldım zaten bazen yardım etmek için boşa uğraşmamak gerekiyormuş.

Forum istatistikleri

Konular
129,403
Kullanıcılar
451,929
Son üye
yusufelçi

Yeni konular

Geri