Asus r 9 280 ekran kartı 3 gigabyte 384 bit güç tüketimi ne kadar dır ?

muzikmp3

Üye
Merhaba arkadaşlar yeni bir erkan kartı yukarıda yazan model bir ekran almayı düşünüyorum da bende ki mevcut 550 watt güç kaynağı yeterli olur mu acaba? Merak ediyorum bile n birileri var ise yardımcı olabilir mi boşuna alıp ta birde güç kaynağına para vermek istemiyorum! İşlemci I 3 3240 ! Ayrıca bu PC ı express 2 ve 3 arasında ne fark var! Anakart im 2 alacağım kart 3 diye biliyorum! Teşekkürler herkez

http://en.wikipedia.org/wiki/List_o...ng_units#Volcanic_Islands_.28Rx_200.29_Series

Bu listeden bakarsak standart R9 280'in güç tüketimi (TDP) 250 W gözüküyor. Asus'un özel üretim bir modeli ise GPU ve belleklerin hızını yükseltmiş olabilir bu da güç tüketimini yukarı çekecektir. 550 watt güç kaynağınız +80 sertifikalı da olsa vereceği güç 450 watt civarıdır. Ayrıca belli bir süre de kullanmışsanız (capacitor aging) vereceği güç bir miktar daha düşer. İşlemci 65 W, anakart 50 W, harddisk 40 W, ramler 5 W desek kabaca 150 - 200 W eder. Üstüne ekran kartını da eklersek 400-450'yi bulur. Sınırda çalıştırır gibi duruyor. Bu şekilde çalıştırmayı tasvip etmem. Bunun yerine R9 270X alabilirsiniz. 1920*1080 çözünürlükte zorlanmaz. Donanım forumlarında benzer konulara da bakabilirsiniz.

PCI Express 2.0 ile 3.0 arasında bant genişliği olarak fark var ama bu kartı da kullanabilirsiniz sıkıntı olmaz.

Bakayım bir 270 x e madem bit genişliği iyi diye düşündüğüm için almak istedim ama bakalım 270 le r 256 bit diye düşünüyorum bakayım

220 lira ya 750 watt high power güç kaynağı gördüm alsam işimi görür herhalde

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…