ATV 71 fren bobini olarak kullanım

emrdem

Üye
Arkadaşlar merhaba benim sorum şöyle;
ATV 71 bağlı 2,2 KWlık, fren bobinli bir elektrik motorunun fren bobininin yanması durumunda, freni sökerek fren işlevini atv 71 üzerinden yapabilirmiyiz?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Bu konuda bilgi sahibi kişiler yokmu aramızda arkadaşlar?

Arkadaşlar merhaba benim sorum şöyle;
ATV 71 bağlı 2,2 KWlık, fren bobinli bir elektrik motorunun fren bobininin yanması durumunda, freni sökerek fren işlevini atv 71 üzerinden yapabilirmiyiz?

Elbette yapabilirsin.Motor devri, fren süresi, Motor gücü bilgilerini verirsen fren direnci bilgilerini verebilirim.

Motor devrini şu an hatırlamıyorum ama güç 2 Kw, fren süresi asansör önünde bulunan hattın doluluk oranına göre değişiyor. Sonuçta asansör üzerinde yük varken dursa dahi fren olması gerekiyor.

Motor devrini şu an hatırlamıyorum ama güç 2 Kw, fren süresi asansör önünde bulunan hattın doluluk oranına göre değişiyor. Sonuçta asansör üzerinde yük varken dursa dahi fren olması gerekiyor.

Kabuller;
380 v besleme
1485 d/dk
cos fi: 0,86
verim:0,8

fren direnci:150 ohm
Fren direnci gücü : 1000 w
Max güc 4 kw

yapılabilir ama o kadar iyi performans alamassın alman için firenleme direnci takman lazım bide asansör gibi bir yerde altivar 71 de anlık tutar belli bir süre akım basar ama devamlı basmaz onun bir süresi var anlık akım basar ve sen o arada bir mekanik fren devreye sokman lazım.

yapılabilir ama o kadar iyi performans alamassın alman için firenleme direnci takman lazım bide asansör gibi bir yerde altivar 71 de anlık tutar belli bir süre akım basar ama devamlı basmaz onun bir süresi var anlık akım basar ve sen o arada bir mekanik fren devreye sokman lazım.

Bu uygulamada fren süresi 0,01 sn dir dolayısıyla siz bu süre içinde fren bobinini devreye koyamazsınız.Fren direncli uygulama mükemmel çalışır.

asansör vb gibi uygulamalarda iş ve can güvenliği gibi sebeplerden dolayı mutlaka mekanik fren kullanılmalıdır

dc fren direnci asansör gibi sistemlerde olmaz elektrikler kesildiğinde ne olacak işlevi kalmaz ki, mekanik yani balatalı frenler normalde kapalı pozisyondadır yani tutma pozisyonunda güvenlik için

Forum istatistikleri

Konular
128,939
Kullanıcılar
451,115
Son üye
Grgt14

Yeni konular

Geri