aydınlatma ile ilgili yardım

ykp55

Üye
arkadaşlar 10000 m^2 civarında uzeri kapalı bi pazar yeri var aydınlatma olarak su anda 20 adet 400w lık ve 3 adet 250 w lık projektörler mevcut yanlız mesafe uzak gerilim düşümü oluyor projektorler her hafta arıza veriyor bu durumu nasıl onleye biliriz ne yapmalıyız bide en verimli aydınlatmayı nasıl sağlarız kubbe şeklinde bu pazar yeri 39 adet kubbesi var yaklasık her kubbe 10 m^2 civarında bana yardımcı olurmusunuz *

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
ya benimde pazar yeri aydınlatması için heaplama yöntemine ihtiyacım var? üstü kapalı yanları açık bir pazar yari katsayıları ve oranı kaç almam gerek

değerli arkadaşım en iyi şekilde ışık ve düşük elektrik maaliyeti için led projektör kullanmanı tavsiye ederim başlangıçta maaliyeti yüksek olabilir fakat çok kısa sürede kendini amorti eder emin ol geniş bilgi için daha önce çalıştığım ve azerbaycanda inanılmaz bir projeye imza atan bir firma önerebilirim
delta enerji Ferhat Ayerdem 05325259959

teşekkür ederim ama bu belediye işi yani burda ihale yapılmayacak onun için mevcut bağlı olan birimlere yaptıracaz onun için daha pratik bi şekılde yapmayılız ama ayudınlatmada brz sorunlar tekrar tesekkur ederim

100m 100 m mi boyu projektörlere kaç mm2 kablo ile dağıtım yapıyorsunuz ..ben fabrikada uzun metrajlarda kullanıyorum ama fazla sıkıntı çıkmıyor birde tek noktadan mı dağıtım yapılıyor.tam açarsan yardımcı olmaya çalışırım..

Sorun gerilim düşümünden kaynaklanıyor ise yeni hat çekip bazı aydınlatmaları bu hatta bağlamak çözüm olabilir.

beslediğimz yerdn 3 ayrı kablo çektık ve yanı gerlm dusumunu ortadan kaldırdık fakat aydınlatmadan verm alamıyorm projektorler yatay konumda yani kubbenn teesinde değil yan kolsolunda benm toplam en verimli aydınlaymak istediğim alan 10000m^2

gerilim düşümünden kaynaklanıyorsa kablo kesitlerini yükseltip gerilim düşümünü hesaplayınız uygun kabla kesiti kulanığınız taktirde sorun olacaını düşünmüyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…