Aynı panoda hem reaktörlü hem reaktörsüz guruplar

Evet yönetimden silmesi için silmesi için ben rica ettim.....

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Orda kompanzasyon sistemindeki reaktörlerin seçilirken kondansatörler ile rezonansa gireçek şekilde seçilmeli demiştim.... Yanlış bir bilgi olduğu için silinmesini rica ettim doğrusu üstteki yazıda...

o zaman sonraki mesajınızda bulunan bazı yanlışları da düzeltelim, %3 harmonik olunca gerilim 412 V a mı çıkar?

o zaman sonraki mesajınızda bulunan bazı yanlışları da düzeltelim, %3 harmonik olunca gerilim 412 V a mı çıkar?

Sayın Ceryaner teşekkür ederim öncelikle sorgulamanızdan dolayı;

Açıklayayım;
Kompanzosyon sistemleri trafodan sonra tüm işletmeyi kapsayacak şekilde kurulur. Yani trafo çıkışı eğer 400 V ise kondansatörlerde 400 V' ta çalışacak şekilde seçilecektir.

Akım ve gerilim harmonikleri ana hormoniklerin %' desi olarak ifade edilir. Mesela %THDı = 5 gibi veya % THDv = 3 gibi. Bu şu anlama gelir sistemde çekilen akımın değerinin % 5'i kadar harmonik akımı akıyor demektir. Gerilim için ise ana gerilim değerinin %3' ü kadar aşırı gerilim var demektir...

400 V'luk bir sistemde %3 gerilim harmoniği varsa buda 12 volt' a karşılık geliyorsa bunu 400 Voltun neresine ekleriz...

Yanılıyor isem lütfen düzelt...

ben kullanıyorum kaç senedir bir problem yok

çalışırken hiç bir sorun olmayabilir. fakat sistemde THD Oranları özellikle Gerilim THD Yükselirse o zaman sorun yaşanabilir, Rezonansa girme durumu oluşursa zaten yoruma gerek kalmaz, oradaki sistem için kullanılacak De-tuned reaktör maliyetinin 10-20 katı kadar arıza masrafı ile karşılaşabilirsiniz bu rezonans olayı zaten sürekli karşılaşılan bir durum değildir. Ama emin olunki hiç bir meslektasım rezonans olayı yasanmış bir tesis ile karşılaşmak istemez.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…