beyin fırtınası yapalım biraz

emodiyator

Profesyonel Üye
selam arkadaşlar 5 lamba 5 buton sorusunu sizlerle paylaşmak istedim bakalım çözümü kim bulabilecek ?

soru şu 5 adet jog buton 4 kutuplu 5 tanede lamba ve bir tanede zil var
1- istenen olay herhangi bir butona bastığımızda buton karşısındaki lamba yanacak zil çalacak
2- bu devre elemanları haricinde başka bir şey kulllanılmayacak
3-zil ve lamba seri çalışmayacak
4- eş zamanlı 2 veya daha fazla lamba yanmayacak

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Tebrikler sn.AD_EM valla bu kadar çabuk çözüleceğini tahmin etmezdim daha önce karşılaşmış mıydınız bu soruyla

forumda sorulduğuna dikkat etmedim daha çok yeni başlayan arkadaşlar için faydalı olur diye düşünmüştüm

@AD_EM ama olmamış ki, soruda zil yukarıda nötr yanında 5 lamba da altta, siz yine resim ekleyin. Hayırlı pazarlar dilerim herkese.

olmamış soruda eş zamanlı herhangi buton çalışmayacak diyor iki butona veya üç butona birden basın ve sonucu görün

Olmamış mı?

Birşeyin olmadığını söylediğinize göre olmuş halini biliyorsunuz. Siz olmuşunu gösterin.

Yada;

Sorudaki ifadeyi yanlış anladınız. Çünkü soruda butonlardan herhangi birine bastığınızda, sadece 1 lamba ve zil çalışsın. Diğerleri bundan etkilenmesin demek istiyor.

Ve ben sizin soruyu yanlış anladığınızı düşünüyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…