bilgisayar açılmıyor

omer2769

Üye
Merhaba arkadaşlar ben masa üstü bilgisayar kullanıyorum (4-5 yıllık) son bir haftadır bilgisayarı açtıktan 20-30 dk. sonra kasanın fişini çekmiş gibi kendiliğinden kapanıyor 5-10 dk. geçmeden açılmıyor. Acaba bunu bir virüs yapabilirmi yoksa donanımda bir sorun var? Düşünceleri paylaşan herkese teşklr.

işlemcinizi sökün ve termal macun kullanarak soğutucu yu tekrar takın devam ederse ramleri kontrol edin ekran kartını(varsa) oda olmazsa bilgilerinizi yedekleyin ve sistemi yeniden kurun zaten donanımsal bir problem ise kurulum sırasında mavi ekran verir o hata koduna göre sorunu araştırırsınız

işlemci ısısı problemi var gibi. Fan sağlıklı çalışıyorsa eğer toz temizliği yapıp sn korkmaz ın dediği gibi soğutucu işlemci arasına termal macun kullanın. sorun düzelecektir büyük ihtimal. Düzelmez ise eğer bios ayarlarından işlemci sıcaklık set değerini kontrol edin değiştirilmiş olabilir belki.

güç kaynağı gitmiş galiba..

bence pcde problem var sen pc nin aküsünü değiştirr eskimmiş olabilir veya adaptörde olabilir işletim sisteminde problem olmaması lazım

kasanın tozunu temizledim şimdilik sorun yok gibi görünüyor nüks ederse termal macunu deneyeceğim cevaplar için teşekürler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…