Bir çaylağın CNC yapma merakı...

(Yanlış yere yazmışım buraya yazayım)

AKZ250 Kontrol Kartı tamam.

20 kg-cm Motorlar Tamam değil. 1400x700 makine de 20kg-cm nin ne işi var hacı abi. En kötü 60 kg-cm olmalı.

Spindle tamam.

Microstep Sürücüleri(tb6600 dediğiniz gara gutu) almışken Leadshine alın bari doğru düzgün olsun. Aynı şekilde motorları da leadshine olsun. İleride masraf çıkarmasın diyorsan baştan eccük parayı çoh kohlatmak lazım

AKZ250 ye çamır atan her kimse önce bi o kadartı kullanmayı öğrensin derim Kart üzerindeki giriş çıkışların tamamı çalışır. Sadece 3 eksen olanı ile 4 eksen olanı arasında minnacık fark var.

ana gövde ne ? Hareketli gövde ne ?

Hani bilyalı vidalar ? Hani kızaklar ?

Teşekkür ederim önerilerinizi tek tek inceleyip kayıt edeceğim

Öğreniyorum ustaaa ben bir çaylağın cnc yapma çabaları diye boşuna yazmadım [emoji3]

Gövde için 45x90 yeterli olur bence. Destekler güzel yapılırsa hiç sıkıntı çıkarmaz. Köprü sağ sol ayakları içinde en az 20 mm malzeme kullanırsan gözün arkada kalmaz, gaffan raad olur

Acil yük durması için sürücü özelliği olan otomatik sürücü kapatmayı ayarla. Bu sayede spinle zorlanıp OVerLoad'a geçip durduğunda CNC'in ilerlemeye devam etmeyecek.

"otomatik sürücü kapatma" yı nasıl yapıyoruz?

Canlandıramadım?

Son düzenleme:
Selam
Usta altın niteliğinde bu verdiğin bilgiler . Bazı terimlere yabancıyım öğreneceğim ama birçoğu kısmı kavradım gibiyim. Ses konusunda sıkıntı yok . Müstakil evde (aynı arsada 2 ev ve biri depo olarak kullanılıyor 1+1 ev ) çalışacak

Toz konusunda zaten sıkıntı yok
dust collector nedir anlayamadım diğerlerini inceliyorum

Neden 60 kgf ? Yada hesabı nasıl yapılıyor?

bu arada şahin rulman sayfası neredeyse çökmüş ana sayfa dışında hiçbir sayfa açılmıyor

Hesabı varsa da pek bilmiyoruz ama şunu belirtmek istedim. 700x1400 makineye 2 newteonluk motor çok güccük olur.
El nizam göz terazi, Nema34, 4.5nM olsunmu usta?
45*45, 45*90 sigma iyidir, ligt seri kullanılabilir.
Her ne kadar tahtadan güzel makineler yapılırsada,, alüminyum+demir iyidir.
Ray - araba, (25'lik yeter zannımca) tom ve jery, gıcırla bıcır, Laurel ve Hardy, edi ile büdü gibi kalıcı olur. Meret çalışırken keyf alırsın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…