Bir Ekrandan Kapalı Devre Kamera ve TV Yayını

seashadow

Üye
ortak bir alana konulacak bir ekrandan istediğimiz zaman sırasıyla kamera, kayıtlı görüntü ve televizyon yayını nasıl yapabiliriz
yardımcı olursanız teşekkürler

En ucuzundan bir video switch yardımı ile yapılabilir. 4 kanal bir switch in video ve ses girişlerine kamera, uydu receiver ve kayıtlı görüntüyü oynatacak cihazı takıp görüntüler arasındaki geçiş süresini kafanıza göre ayarlayabilirsiniz.

iyi günler bende birşey soracaktım farkle yerlerdeki 16 adet lcd tvde ilan ve manzara resimleri yayınlamak istiyoruz 8 inde manzara resimleri dönerken 8 inde de ilan vb şeyler yayınlamak isitiyoruz bunu yaparken ne tür cihazlar kullanmalıyız ve de nasıl bir kablolama yapmalıyız?

Ilk arkadasin sorusuna cevabim, tv izlerken arada kamera yayinlari girsin demissiniz,
Fakat sisteminiz ip mi yoksa, cctv mi?
1. eger cctv ise, mutlaka dvr yada pci dvr card kullaniyorsunuzdur, eger bos kanaliniz var ise, uydu alicisinin video cikisindan dvr cihazini ya da kartinin kanallarindan birine giris yapin, ekran bolme seceneklerinden de bunu rahatlikla ayarlayabiliriniz, tabi bu tavsiyem, detaysiz ve ekstra bir video switch cihazina gerek kalmaz, eger diger sekilde kullanmak isteriniz video switcher alacaksiniz, manual yada otomatic modeller mevcuttur,

2. sisteminiz ip kamera ise , ona gore daha farkli ve kolay cozumler var,
selamlar,

Sayin gerefj,
bu konuda size tavsiyem, cat5 yada cat6 kablo uzerunden 500 metreye kadar video gonderen ve 100 adet televizyonu destekleyen sistemler mevcut, 10 adet giris, 100 adet cikis, gibi, bu konuda uzman bir firmadan destek alabilirsiniz, cok farki marka ve fiyatlar goreceksiniz, ama tavsiyem mutlaka dunya markasi bir urun alinki basinizi agritmasin, Fiyat / performans konusunu unutmayin, selamlar

iyi günler bende birşey soracaktım farkle yerlerdeki 16 adet lcd tvde ilan ve manzara resimleri yayınlamak istiyoruz 8 inde manzara resimleri dönerken 8 inde de ilan vb şeyler yayınlamak isitiyoruz bunu yaparken ne tür cihazlar kullanmalıyız ve de nasıl bir kablolama yapmalıyız?

farklı yerler derken mesela bina içinde farklı yerlermi yoksa farklı semtlermi?

sn hocam günlerdir uğraşıyorum. uydu santrali var bu santral üzerinden kapıdaki kamera görüntüsünü dairelere nasıl ekonomik bir şekilde aktarırım sadece cctv kamera var kapıda kablosunu santrale getirdim ama nasıl yapılacak bir bilgi bulamadım yardımcı olursanızda olmazsanızda teşekkürler

sn hocam günlerdir uğraşıyorum. uydu santrali var bu santral üzerinden kapıdaki kamera görüntüsünü dairelere nasıl ekonomik bir şekilde aktarırım sadece cctv kamera var kapıda kablosunu santrale getirdim ama nasıl yapılacak bir bilgi bulamadım yardımcı olursanızda olmazsanızda teşekkürler

Sayın daran senin soruna ben yanıt verebilirim öncelikle bir adet bir kanal rf modülatör alacaksın next tekniksat vs gibi markalarda mevcut kameradan gelen görüntüyü ve ses varsa sesi modületöre gireceksin modületörden çıkışınıda santralin ter girişine gireceksin modületör dört adet kanal veriri sana hangisini ayarladıysan unutma dairelerde de bir adet tv sat yada tv sat dönüştürücü swıch kullanabilirsin tv çıkısını tvnın tunerine sat cıkısınıda recevera gireceksin karasal yayın bölümünde kamera görüntüsünü aratacaksın bulduğun kanalı kaydetip ordan kamera görüntüsünü av girişindede uydu görüntüsünü izleyebilirsin umarım yardımcı olabilmişimdir saygılarımla

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
129,243
Kullanıcılar
451,631
Son üye
leasy52

Yeni konular

Geri