Bir Proje Fikrim var Yardım ve Yorumlarınıza İhtiyacım var

Yine bir devridaim makinası tasarımı. Asırlardır bu ve benzeri düşünceler olmuştur ve asırlarca devam edecek gibi görünüyor. Vermeden almak Allah 'a mahsustur. Teknik ve pratik açıklaması yapılmış bu işin mümkün olmayacağı termo dinamiğin kuralları ile ispatlanmış. Yine de bu gibi işlerle uğraşmak yararlıdır başka şeyleri keşfetmenize sebep olabilir. Biraz para ve zamanınızdan harcarsınız.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Arkadaşım hocalarının söylediği doğru mekanik aksam fazla olduğundan sürtünme kayıpları fazla olacaktır.Fakat ayrıntılar üzerinde iyi durman gerek.Üstadların açıkladığı gibi Yukarıdaki yöntemle olmaz ama bu seni yıldırmasın mekanik aksamla olmuyorsa pompa yöntemine git Düşüncen çok iyi başlangıcı yapmışsın devamını getirmekte yine sana kalıyor.Yeryüzünde bilim adamları dahi ilk denemelerde bir şeyi ortaya koyamımışlardır. morinel üstad aynı şeyi ben lisede düşünmüştüm hocalarıma danıştım fakat bunu imkansız olduğunu ve bunun hiç bir şekilde verimli olmayacağını söylediler fakat yakın zamanda benim düşündüğümü yapmışlar gayette verimli çalışıyor.[video=youtube;lLgvT_7lTKg]https://www.youtube.com/watch?v=lLgvT_7lTKg[/video]

Tabi bu işler ezbere olmaz
Sende böyle bir şey düşünüyorsan kanunlara göre oynayacaksın buradakilerde hocalarınla hemfikir. Oyunu kuralına göre oynayıp en ayrıntılı şekilde düşünüp uygulama ile bütünleştrireceksin. İmkansız diye bir şey yok.Mantıklı düşündükten sonra...

Dediklerinizi Anladım güç hesaplamalarına göre benim bu proje tutmayacak Yorumlarınız için teşekkürler , En iyisi başka projelerde geliştireyim kendimi

Fakat bir de bu videoyu izleyin Bunu yapan Mucit nasıl yaptı ? Nasıl çalışıyor bu sistem ?[video=youtube;GRTpUJC-eJY]http://www.youtube.com/watch?v=GRTpUJC-eJY[/video]

en verimli çalışan makine transformatör olmasına rağmen onda bile kayıplar var.
suyu geri getirip tekrar enerji üretmeye çalışmak sonsuz döngü oluşturmak gibi düşünülse de kayıplara sebep olacağından fayda getirmesi zaten düşünülemez, bir süre sonra (belki çok uzunda olsa) eldeki tüm enerjinin SADECE kayıplara harcanmasına sebep olur

ben spor kiyafetlerımı gıydım evden çıktım ılk anda muthış atak yaptım koşarken performansım duşmez dıye ama 200 mt gıttım nefes nefese kaldım ılk başladığım gıbı sonunu getıremedım) bilmem anlatabıldımmı?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…