birileri artık şu adamları durdursun....

Evlerde çekilen reaktif gücü düşürmek kullanıcının avantajına olmasada hattaki kayıpları azaltabileceği için elektrik dağıtım şirketlerinin işine geliyor olabilir.

Aynen hocam size katılıyorum.Bu yüzden de TEDAŞ ses çıkartmıyor.

MERAK EDENLER İÇİN
.......BU REKLAM DEĞİLDİR......

Elektrik Faturası Tasarruf Cihazı - Rexaktif

firmanın web sayfası

endüktif yükü az olan bir eleman kullanmış daha sonra bana abi böyle bir cihaz var taktım fatura düşeceğine yükseldi ne oldu acaba diye geldi. hadi anlat bakalım elektrikten anlamayan adama kompanzasyonu

İçinde kullanılan 6 uf 400volt daimi kondansatör başka hiçbir aktif malzeme yok .
Kondansatörün patlaya bilecegini vede ev halkının aklını alabilecegi belirtilmemiş !
Aktif hiç bir cıhaz olmadıgında, sarfiyat yazdıgı tüketiçiye bilgilendirilmemiş !!!
Kazancın tedaşa oldugu vede monofaze sayaçlarda kazancı kaydedecek sistemin olmadıgıda belirtilmemiş .tüketiçi haklarına emo nun şikayet etmesi savcılıga suç duyurusunda bulunulması gerekir .eger yasal bir işlem ise halkı kandırmadan sayacın başına kullanım anında devreye giren kulanım olmadıgında devre dışı kalan Kondansatör projelere eklensin ...

Daha sonra söz alan Pimms Gorup Teknoloji ve Ürün Geliştirme Müdür Ahad Dehgani ise, TÜBİTAK destekli Rexaktif Enerji Dengeleyici cihazları üreten Pimms Group'un 43 ülkeye ürün verdiğini ve AG kompanzasyon pazarında en geniş ürün yelpazesine sahip olduğunu belirterek; "Rexaktif kompanzasyon sistemleri her tip reaktif yük için kesin ve tam çözüm sunar.

bu adamlar baya ciddiye benziyor, tübitak destekli diye yazmışlar ama bu bana pek inandırıcı gelmedi. bugüne kadar bu duruma hiç bir yetkili kurum müdahalede bulunmadığına göre işin arkasında çok büyük oyunlar döndüğünü düşünmemek elde değil. kdv dahil 195 tl imiş kargoda bedavaymış

eğer tedaş reaktif enerji için buna izin veriyorsa o zaman bütün evlerde reaktif ölçümü ve kompanzasyon uygulamasını mecburi hale getirsin

Ya mıllet para kazanmak ıcın neler neler yapıyor.Ama bır dur dıyen yok.Tüketiçi dernekleri göre çagırmak gerekiyor.

arkadaşlar biliyorum bu insanlar milleti sömürmeye uğraşıyor ama birde şöyle düşünün bu satıcılar va bunları alan bilincsiz kişiler sayesinde en azından devletimiz yarar görüyör,nasılmı bu alıp bağladıkları cihazlarla azda olsa bazulan cos f düzeltiyorlar ve bu sayede enerji iletim hatlarını ve santrallerimizi rahatlatıyorlar biz bunun önüne gecemeyiz büyük sitelere uyarı olarak koymamız lazım yada mail steleri ve facebook için birşeyler hazırlamak ve bunu yaymak başka türlü olmaz bu iş uyandırmak gerekli insanları

geçen haftada gutto marka kadınların kullandığı düy dökücünün içinden böcek lavrası çıktı üstelik sağlık bakanlığı onayı var buda öyle bişey malasef ))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…