BT30 spindle projesi

Sıvı nitrojen tehlikeli iş. Beni aşar. Kolu bacağı koparmayayım bu yaştan sonra.

Diyorum ki gövdeyi derin dondurucuya atayım 1 gün beklesin. Sonra flanşı önce mangalda kızdırmayı deneyeyim. Kızarana kadar ısınmazsa mecburen demirciye götürüp oksijen kaynağı tutturacağım. Bende yarım litrelik bütan pürmüzü var ama yeter mi bilmiyorum. Yeterse onunla da yapabilirim.

peki bu geçirme işinden sonra nasıl olacak kaynak falan olacak mı ?
0.2mm normal sıcaklığa gelince baya bir baskı uygulayıp çok güçlü olabilir.

Evet basindan ve sonundan kaynak atacagim.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

0,2 mm pek hoş bir mm değil abi Rulmana geçiremezsin geçirsen bile rulman sıkışır iyice çalışmaz. İster iç çap ister dış çap 0.02 gibi 0.01 gibi bir farkla rulmanı yerleştirmen doğru olur. Hatta Tam sıfıra sıfır bile olması gerekebilir bazen.

Kim rulman dedi yahu! Rulman yok. Motor flansini dis govdeye gecirecegim.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Kızma abi tamam rulman olmasın O geçirme işlemi için bile 0.2 mm fark bence fazla gibi geldi. Rulman hassasiyetinde düşünmek lazım bence

Yok be ne kızması : )

Rulman yatağı önemli değil. Yatağı henüz işlemedim. Flanşı geçirdikten sonra iç kısmı işleyeceğim.

Tabi canım daha ne yapacağımı bilmiyorum. Öneriler doğrultusunda hareket edeceğim. 0.1 veya 0.05mm bile olabilir ama sağlam olsun yeter ki.

Son düzenleme:
ya da şöyle yap abi en mantıklısı
o metalin ufağından 2 model yap birbirine geçecek ama ufak olsun en azından 0.2mm in geçip geçmeyeceğini ya da 0.05 in nasıl geçeceğini normal sıcaklığa gelince ne kadar sıktığını görmüş oluruz ufak çaplı küçültülmüş demo

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…