Bu dereden elektrik üretebilir miyim ??

arkadaşa iki farklı yol tavsiye etmiş olduk tekin ustam artık hangisini kullanırsa

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Enerji üretmek için kot farkı gerekli değil mi ? Düz akan nehirde nasıl olacak ?

sayın zenze haklısın suyun akişina bakarsak kot farkı çıkar vede yeterlı olur artvınlıyım çoruh nehrınde barajlarda kot farkı yüksek ama okadarda değil gıbı gorunuyor megawattlarda üretım yapılıyor basıt bır hesap yapalım bir metreden 50 mkup suyun duşmesı anlık 50 kğ ağırlık demek dizel motor la anlık 50 kğ lık yuku enaz 20 bg guç olsa anca 1 mt yükseğe fırlatır

değerli üstadlar ilginiz için çok çok teşekkür ederim ama bu konuda cahilim telefon numaramı yazsam ayrıntılı görüşsek ben bunu eğer olursa ısıtmada kullanacağım evime eğer olursa 2. bi sistemle camiye çekmeyi düşünüyorum ama biraz daha ayrıntılı yardımcı olsanız çok minnettar kalırım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…