Bu devre sorusunu çözebilecek var mı?

ayaronline

Üye
A B arası 50 V V soruluyor soruda.
önceki verdiğim şemada bir yanlışlık yapmışım yeniden düzelttim.

Arkadaşlar şekildeki devre sorusunun çözümü lazım çok acil yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ediyorum.

A-B ARASI VOLTAJI BULMAK İÇİN "V" Yİ VERMEN LAZIM.

Kardeş aynı konuyu 2 defa açmışsın.
50V un açısı "0" mı?

ali4592518 arkadaşım sorunun çözümünü verebilirmisiniz acaba bu benim için çok önemli asıl çözümü lazım sorunun

ali4592518 arkadaşım sorunun çözümünü verebilirmisiniz acaba bu benim için çok önemli asıl çözümü lazım sorunun

cevap = 53,53V (açısı=-23,77)
Bu hesap verdiğin 50V değerininin açısı "0" ise doğrudur. O açı sıfı değilse söyle düzeltelim.

Bu şimdilik işimi görür sanırım 50 voltun açısını vermedi soruyu veren hoca zaten biraz da iddialıydı çözemezsiniz diye. sorunun eksiği anladığım kadarıyla 50 voltun açısının verilmemiş olmasıydı. bunu da sen 0 olarak aldın yaptın. sana çok teşekkür ederim bi çözümü vereyim kendisine bi aksilik olursa senin başını tekrar ağrıtacağım
çok sağolaın çok makbule geçti.

selam ali kardeşim verdiğin cevap doğru ama açısı -23,77 değilde artı olacakmış bir yerde işlem hatası var dedi saygı değer hoca 180 derece faz farkı var dedi. hata nerde anlayamadım ama sana gerçekten minnettarım bi tekrar soruya bakabilirmisin benim için sana hayatında başarılar diliyorum.

Kardeş tekrar kontrol ettim. Excell den daha iyi işlem yapabiliyorsa öğretmenin,ben de bir yanlışlık yapmışım demektir. excell işlemlerinde anlayamadığın yer varsa anlatayım, böylece sende kendini daha iyi savunabilirsin.

hocam bu hesaplamayı ayrıntılı olarak anlatırmısın acaba acıkcası ben cozumu merak edıyorum

hocam bu hesaplamayı ayrıntılı olarak anlatırmısın acaba acıkcası ben cozumu merak edıyorum

Üstad çok fazla işlem olduğu için buraya yazamıyorum. Excell dosyasına bakarsanız ve anlaşılmayan bir yer olursa bana söylerseniz anlatırım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…