Bunları Biliyor muydunuz?

Bende bu alıntı veriyi doğrulayan tastik eden bir bilgi bulamadım. Herhalde internetteki savaş oyunlarından biri olsa gerek

Çakmağın kibritten önce bulunduğunu
Parmak izleri gibi dil izlerinin de her insan için benzersiz olduğunu
İstakozların kanının mavi renkte olduğunu
Sivrisineklerin 47 tane dişi olduğunu
Hastalanmayan tek hayvanın köpek balığı olduğunu
Atların bir ay kadar ayakta kalabildiklerini
Bir karıncanın, kendi ağırlığının 50 katı kadar olan bir ağırlığı kaldırabildiklerini
Bir çift farenin, yılda 500,üç yılda 20 milyon tane yavru meydana getirdiğini
Farelerin Avusturya hariç her yerde yaşadıklarını

Son düzenleme:
arkadaşlar biz bu başlığı bilgileri yorumlamak için değil de daha çok bildiğiniz ilginç şeyleri paylaşmanız için açmıştık...

Farelerin Avusturya hariç her yerde yaşadıklarını
bu sorunun cevabını öğrenebilirmiyim:neden avusturya hariç bilimsel bir açıklaması olmalı diye düşünüyorum.

ilginç bilgiler özelliklede dil izlerini duymamıştım

Bir futbolcunun topa her kafa vuruşunda, beyninden 1000(bin) hücrenin öldüğünü,
İbni Sina'nın göz ameliyatı yaptığını,
Sabahları elmanın kahveden daha fazla uykunuzu açtığını,
Hiçbir kağıt parçasının 7 defadan fazla ikiye katlanamadığını,
Meşe ağaçlarının elli yaşından önce palamut vermediğini,
Kupa papazının bıyıksız olan tek papaz olduğunu,
Yeryüzünün en sıcak yerinin Afrika’da El-Ezize bölgesi olduğunu (Gölgede 58 derece),
Yeryüzünün en soğuk yerinin Antarktida’da Vostok (Rusya) bölgesi olduğunu(-88.3 derece),
Bir hamam böceğinin kafası koptuktan sonra açlıktan ölmeden 9 gün yaşayabildiğini...

örümcek ağının aynı kalınlıktaki çelikten 10 kat daha dayanıklı olduğunu biliyormuydunuz.

tehlike anında deve kuşları kafalarını yere felan sokmazmış böyle bişey asla görülmemiş

boyalı baraların boyasız baralara göre %20 ye kadar daha fazla akım taşıyabildiklerini biliyormuydunuz...

Böyle bir şeyi Bende duymuştum ama, mantıken düşünülürse; üzeri boya ile izole olmuş baranın, açık olana göre daha fazla ısınması ve buna binaen akım kapasitesinin azalması beklenmez mi?

https://www.kontrolkalemi.com/forum/kablolar-enerji-tasima-sistemleri/2989-ciplak-bara-boyali-bara-farki.html

Daha önce tartışılmış. Yeni farkettim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…