CAT 6 İnternet Acil Bilgi

ali_1248

Üye
zemin kattan 4. Kata cat 6 internet kablosu çektim 43 metre aşağıdakı swicte takıyoz internet gelmıor ama modemin çıksına takınca gelıor 2 3 tane swich denedik yine a ynı ünlem işareti çıkıyo modeme direk takınca geliyor internet

cat 5 ile cat 6 arasında bir fark var mıdır bilemem ama, 43 m çok fazla bir mesafe değil, sinyal zayıf desek.
1-Kablonun sağlamlık kontrolünü yaptın mı? Test cihazın var mıydı, ağ kablosu için.
2-RJ 45 (konnektör)lerin bağlantısını kontrol et, renk sıralaman karışmış olabilir.
3- konnektörlü ve konnektörsüz sağlamlık kontrolünü yap derim ben.
Sağlıcakla..

Tester la ölçüm sağlam konnektörleride deiştirdim kaç defa oda saglam

2 Ucunda Sıralaması Aynı Olsun Farketmez Turuncu Beyaz - Turuncu - Yeşil Beyaz - Mavi - Mavi Beyaz - Yeşil - Kahve Beyaz - Kahve Olması. 2 ucu eline al bakır yüzleri sana doğru baksın 2 side soldan sağa doğru aynı ise sorun olmaz doğçu çaktın jakları ve yine gelmiyorsa senin kablodan yapar şu da var 1 den fazla pc varsa bu kabloyu uzun olanı modeme tak başka pc ye vermeden interneti uzun kablonun ucundaki pc ye tak bak bakalım internet geliyor mu geliyor ise IP ÇAKIŞMASI vardır.

Bilindiği Üzere İnternet Kafeler Tek Modem ve 1 den Fazla Pc İle Çalışır. Rahat ve Hızlı Olarak İnternete Girmesi. Tüm PC lerde Tek Tek IP Girilmiş Olmasıdır. Ünlem İşareti IP Çakışmalarında Da Yapar. Ayrıntılı Yaz Sorunu Yardımcı Olayım Ben.

merhaba büyük bir ihtimalle bağladıgınız siwicht e bağlı başka bir cihazla dediğin uzaktaki bilgisayar ip çakışması yaşıyodur ağ bağlantılarıma girdiğinde ünlem yada internetin kesik oldugu çarpıya tıkla sorunları gider de otomatik olarak bilgisayar sorunları bulur ip çakışması varsa otomatik olarak düzeltir ve düzeltildi diye bilgi verir ve ünlem kalkar bir diyer ihtimal sorunları gider dediğinde dns sunucusu ile ilgili bişeyler yazar bunda ise ağ bağlantıarıma girip eternet üzerinde sağ tıklayıp özelliklere girmen burdan ıpv4 ü tıklayıp ip ve altaki dns sunucuları manuel olarak seçilmiş ise otomatiği seçmen sorunun düzelecektir...

ip çakışması kolay kolay olmaz genelde internet bağlantısı yokken ve dns adresi kulanılmazsa yapar...

Aşağıdaki modem tek kullanıcılı bir modem mi? modemden sen neden hub a alıyorsun. eğer aşağıda dediğin yerdeki modem tek kullanıcılı modem ise onun üzerinde DHCP server dediğimiz bir server vardır. bu özellik olmaz veya aktif değildir. bu özellik olmaz ise de sen 2 bilgisayarı bir araya bağlayamazsın. O yüzden de modem ile hub arasındaki bağlantının sağlam olduğundan ve modemdeki dhcp serverin açık olduğundan emin ol. Bazı tek portlu modemlerde NAT ve DHCP olmuyor direk net ip sini sana veriyor. Modemin arayüz ayarlarına bak kuvvetle ihtimal DHCP aktif değildir. Onu aktif et sorun düzelir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…