CCS Dilinde, iki stringi Birleştirmek ?

ricetyx

Üye
Arkadaşlar Merhaba ;

iki veya stringi birleştirmek istiyorum örnek olarak ,

tuş takımı ile girdiğim 6 haneli Hex değeri , 2 + 2 + 2 olarak bölmek istiyorum. yani ikişerden ayırmak.

char KIRMIZI[];
char MAVI[];
char YESIL[];

KIRMIZI = 0x + string[0] + string[1]; // ilk girdiğim iki karakteri yan yana istiyorum
YESIL = 0x + string[2] + string[3]; // ikinci girdiğim iki karakteri yan yana istiyorum
MAVI = 0x + string[4] + string[5]; // üçüncü girdiğim iki karakteri yan yana istiyorum

Uzun lafın kısası FFAA55 yazdığım zaman

KIRMIZI = 0xFF;
YESIL = 0xAA;
MAVI = 0x00;

Olmasını istiyorum. yani iki veya üç stringin birleşme olayını nasıl yaparız C dilinde

kardeşim ccs c de bilmiyorum ama normal c de şöyle örnek veriyim bak bakalım belki yardımcı olur.

char ilkiki[3];ikinciiki[3];ucuncuiki[3];deger[]="FFAA55";

strncpy(ilkiki;deger;2);ilkiki[2]='\0';
/*deger dizgisinin ilk iki karakterini ilkiki dizgisine kopyala ve dizgiyi tamamla(/0) */
strncpy(ikinciiki;&deger[2];2);ikinciiki[2]='\0'; /*deger dizgisinin 3. ve 4. karakterlerini ilkiki dizgisine kopyala ve dizgiyi tamamla(/0)*/
strncpy(ilkiki;&deger[4];2);ucuncuiki[2]='\0'; /*deger dizgisinin 5. ve 6. iki karakterlerini ilkiki dizgisine kopyala ve dizgiyi tamamla(/0)*/

ilkiki="FF"
ikinciiki="AA"
ucuncuiki="55" olmuş olur.

c de bu şekilde yapılır. bu tür fonksiyonlarda genelde farklılık olmuyor bir dene bakalım en kötü ihtimalle fikir verir. kolay gelsin

Forum istatistikleri

Konular
129,171
Kullanıcılar
451,521
Son üye
mccan_

Yeni konular

Geri