CCS Dilinde, iki stringi Birleştirmek ?

ricetyx

Üye
Arkadaşlar Merhaba ;

iki veya stringi birleştirmek istiyorum örnek olarak ,

tuş takımı ile girdiğim 6 haneli Hex değeri , 2 + 2 + 2 olarak bölmek istiyorum. yani ikişerden ayırmak.

char KIRMIZI[];
char MAVI[];
char YESIL[];

KIRMIZI = 0x + string[0] + string[1]; // ilk girdiğim iki karakteri yan yana istiyorum
YESIL = 0x + string[2] + string[3]; // ikinci girdiğim iki karakteri yan yana istiyorum
MAVI = 0x + string[4] + string[5]; // üçüncü girdiğim iki karakteri yan yana istiyorum

Uzun lafın kısası FFAA55 yazdığım zaman

KIRMIZI = 0xFF;
YESIL = 0xAA;
MAVI = 0x00;

Olmasını istiyorum. yani iki veya üç stringin birleşme olayını nasıl yaparız C dilinde

kardeşim ccs c de bilmiyorum ama normal c de şöyle örnek veriyim bak bakalım belki yardımcı olur.

char ilkiki[3];ikinciiki[3];ucuncuiki[3];deger[]="FFAA55";

strncpy(ilkiki;deger;2);ilkiki[2]='\0';
/*deger dizgisinin ilk iki karakterini ilkiki dizgisine kopyala ve dizgiyi tamamla(/0) */
strncpy(ikinciiki;&deger[2];2);ikinciiki[2]='\0'; /*deger dizgisinin 3. ve 4. karakterlerini ilkiki dizgisine kopyala ve dizgiyi tamamla(/0)*/
strncpy(ilkiki;&deger[4];2);ucuncuiki[2]='\0'; /*deger dizgisinin 5. ve 6. iki karakterlerini ilkiki dizgisine kopyala ve dizgiyi tamamla(/0)*/

ilkiki="FF"
ikinciiki="AA"
ucuncuiki="55" olmuş olur.

c de bu şekilde yapılır. bu tür fonksiyonlarda genelde farklılık olmuyor bir dene bakalım en kötü ihtimalle fikir verir. kolay gelsin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…