Chiller Kompresörü Devreye Girmiyor Yardımlarınızı Bekliyorum

kontaktör çekiyor motor çalışmıyorsa motor termistörünü kontrol et kontaktöre enerji gelmiyorsa kumanda hattını takip et basınç prosestatlatı gerilim koruma röleleri termikler yağ basınç otomatları kısacası cihaza çalıştır sinyalini gönderen kontaktan itibaren kompresör kontaktör bobinine gelene kadar bütün devre elemanlarının giriş ve çıkışlarını kontrol edeceksin

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
su devresinde flov swich varmı.bide cihaz üstünde bütyün emniyetleri teker teker kontrol et bence sorun kumanda devresinde sanırım

cihazın flov swiçlerini kontrol et onlarda problem yoksa cihazın ne arızası veriyor ona bakmak lazım

selam su sogutmalı chıler muhtemelen ya otamosyan da sotrun var yada cartel ıstıcısınnda problem vardır teba ysa %90 cartel ısıtıcısıdır ıyıgunbler

senın bu cıllerın zaman saatı dolmuş olmasın zaman saatı olanlarda var ıyı bak

muhtemelen cihazın koruma swicthlerınden birisi devreyi kesiyordur iyi bir otomasyoncu veya kumandacı neren enerjının geçmediğini bulur

Komprasörün devreye girmemesinin bir çok sebebi olabilir.Örneğin Alçak basınç swichi,Yüksek basınç swichi bu swichler açtıysa tekrar swichleri resetlemek gerekir.Ayrıca motor sargıları içerisinde koruma termiği var bu nedenlede komprasör devreye girmiyor olabilir.Birde yine komprasör üzerinde çıkış basınçı tarafında yağ termiği var bu açarsa yine resetlemek gerekir.

Kolay gelsin.

1- flow switch ( genelde elektrnik karta bağlı olmadığı için arıza vermez, sizin marka modeli bilmiyorum)
2- yüksek basınç pressostatının resetlenmesi( genelde kartta arıza gösterir)
3- set değeri ile okunan sıs değerini kontrol etmek lazım, ntc ( ya da ptc) bozulmuş olabilir.
4-elektronik kontrolcü arızalıdır.(bence en muhtemel sebep bu)
5- eğer alçak basınç koruması, kule termostatı, aşırı soğuk evoparatör( sirkülasyon pompası bozuksa muhtemeldir) , aşırı sıcak kondanser( kule pompası bozuksa muhtemeldir) gibi durumlar, ana kartta arıza gösterme özelliğine sahip değilse, hepsi kontrol edilmelidir.
6-yine, kompresör termiği kontrolcüde gösterilmiyorsa, kompresör termiği kontrol edilmelidir.

bence ilk bakman gereken termostat aralığına bak cihaz eski ise don termostatı açmış olabilir,yüksek basınçı resetlemek alçak basınçı resetlemek,flow swich,cihazın vakumda kalmış olabilir alçak basınç hattında yeteri basınçta gaz yoksa komp. devreye girmeyebilir, koruma swichlerini kontrol et faz koruman varsa onu resetle cihazın su giriş çıkış sensörlerini konrol et nebiliyim cihaz hakkında daha geniş çaplı bilgi verilse elimzden daha çok yardım gelecektir bu yorumları chazı tam tanımadığımız için çeşitli cihazlara göre yapıyoruz bence yardım isteyen arkadaşlar yardım istedikleri konu hakkında daha aydınlatıcı olurlarsa kendi açıların daha iyi olacaktır. iyi çalışmalar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…